Замість Трампа до Зеленського приїхав Бессент із фінансовою угодою, але він її не підписав - CNN
Замість Трампа до Зеленського приїхав Бессент із фінансовою угодою, але він її не підписав - CNN

Замість Трампа до Зеленського приїхав Бессент із фінансовою угодою, але він її не підписав - CNN

Замість Трампа до Зеленського приїхав Бессент із фінансовою угодою, але він її не підписав - CNN

Для Трампа Україна та Зеленський не є пріоритетами в політиці. Він хоче позмагатись із Путіним.

Президент України Володимир Зеленський очікував особистої зустрічі із президентом США Дональдом Трампом, однак натомість отримав візит міністра фінансів США Скотта Бессента, який презентував фінансову угоду, що її Зеленський не підписав, пише CNN.

«Він сподівався зустрітися з президентом США Дональдом Трампом особисто, щоб обговорити широке бачення миру, після того, як президент США припустив, що в п'ятницю вони можуть зустрітися, і його команда негайно почала намагатися запланувати цю зустріч. Замість цього йому представили тих, кого Зеленський назвав «серйозними людьми», і передали через Бессента фінансову угоду, яку він не підписав»,  - йдеться в матеріалі.

Автор зазначає, що ще одним болючим моментом для Зеленського було повідомлення про вже другу за останні кілька днів телефонну розмову Трампа та Путіна.

«Ми не знаємо деталей того, про що говорили Трамп і Путін. Але ми можемо бути впевнені, що глава Кремля чекав цього моменту протягом трьох років - з нетерпінням чекаючи часу, коли його гротескна толерантність до сотень щоденних смертей може перетворитися на тріщину в єдності Заходу, або коли європейські члени НАТО отримають від свого американського гаранта повідомлення, що вони самі по собі», - додає оглядач.

За кілька годин до цього новий міністр оборони США Пітер Хеггет розвіяв надії Зеленського щодо ключових принципів мирної угоди –  Україна не буде частиною НАТО та ніколи не повернеться до кордонів 2014 року. Будь-які миротворчі сили між Росією та Україною будуть не американськими, а європейськими або неєвропейськими. Європа повинна дбати про себе сама.

І якщо перші два пункти ще можна було передбачити, то склад будь-яких майбутніх миротворчих сил має вирішальне значення, оскільки гарантії безпеки без Америки «нічого не варті». Натомість Хегсет поспішив розбити цю мильну бульбашку.

Таким чином почали проглядатись кістки мирного плану, близького до того, який Кіт Келлогг  пропонував ще у квітні 2024 року. Тоді він  запропонував миротворчі сили, укомплектовані європейцями, заявив, що Україна повинна відмовитися від членства в НАТО та припустив проведення виборів.

«І, що важливо, він сказав, що допомога Україні має бути перетворена на кредити, які Київ колись поверне. Можливо, це стало частиною пропозиції, яку Бессент зробив Зеленському в середу», - зазначає експеті

Він додає, що під час візиту міністра фінансів в Києві також обговорювали питання рідкоземельних корисних копалин, однак нагадує, що у 2017 році Трамп уже спокусився на побідну пропозицію в Афганістані, однак потім таки підписав угоду із талібами.

«Є підстави сподіватися, що підхід Трампа ґрунтується на більш непорушних принципах і витонченій підготовці. Він і його команда, очевидно, провели конфіденційні обговорення і, схоже, формулюють план, який Келлог сформулював деякий час тому. Це вимагає певної дисципліни. Але це також вимагає застосування, хитрості і терпіння, щоб довести його до кінця. У Путіна є все це,  а перемога в Україні визначатиме як його особисте виживання, спадщину, так і баланс сил у світі на десятиліття. Для Трампа війна в Україні - це те, що він думав, що зможе виправити за 24 години після приходу до влади, і що ніколи б не почалося, якби він був на посаді у 2022 році. Це не є його пріоритетом. І Зеленський теж. Людина на вершині його списку викликів - Путін. Саме з ним він прагне укласти мир, навіть попри те, що Сполучені Штати технічно не перебувають у стані війни в Україні. І це поки що все, що нам потрібно знати», - резюмує Нік Волш.

 

Джерело матеріала
loader
loader