Справи Майдану: Встановили понад 30 причетних до розстрілів на Інститутській
Справи Майдану: Встановили понад 30 причетних до розстрілів на Інститутській

Справи Майдану: Встановили понад 30 причетних до розстрілів на Інститутській

Станом на зараз встановлено понад 30 осіб, причетних до розстрілів на вулиці Інститутській у Києві 20 лютого 2014 року.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це поінформував прокурор у справах Майдану, начальник відділу ОГП Ігор Земсков на пресконференції з нагоди Дня героїв Небесної сотні, пам’ять яких вшановують щороку 20 лютого.

"Я займаюсь подіями, що стосуються 20 лютого 2014 року, – розстрілами на вулиці Інститутській, у центральній частині міста Києва. Під час мого розслідування до суду направлено понад сім проваджень і встановлено більш ніж 30 осіб – як командного складу спецпідрозділу "Беркут", так і безпосередньо виконавців, які здійснювали стрілянину", – сказав він.

Земсков зауважив, що також встановлено три особи, які після 20 лютого допомагали знищувати зброю, перевозити правоохоронців, які здійснювали стрілянину, і допомагали їм виїхати в напрямку Криму. За його словами, провадження по них направлені до суду, і по одній зі справ вирок уже набув законної сили.

"Йдеться про правоохоронця. Він саме допомагав різати цю зброю, вивозити та топити її у річці Віта", – зауважив прокурор.

Земсков додав, що з приводу інших осіб, які здійснювали стрілянину 20 лютого 2014 року, зараз слухаються справи в Києві в різних судах. Він зазначив, що по п'ятьох особах з-поміж спецроти "Беркут" є вирок Святошинського суду, де чотирьох засудили, ще одного виправдали.

"Зараз ми знаходимося на стадії апеляційного оскарження в цій справі, де мої доводи слухає апеляційний суд, і, сподіваюсь, що дасть оцінку", – сказав він.

Заступник голови Українського інституту національної пам'яті Володимир Тиліщак зауважив, не можна розділяти російсько-українську війну та Революцію Гідності, адже агресія з боку РФ розпочалася зі злочинів проти мирних людей на Майдані, які вийшли засвідчити європейський вибір. Він також підкреслив, що найболючішою проблемою, яка залишається нерозв'язаною, є те, що в Україні досі не з'явився меморіал героям Небесної сотні й не споруджено музей Революції Гідності.

Генеральний директор Національного меморіального комплексу героїв Небесної сотні — музею Революції Гідності Ігор Пошивайло зазначив, що уже 11 років в Україні вшановують пам'ять героїв Небесної сотні. Він зазначив, що гасло цьогорічної інформаційної кампанії — "Герої першої перемоги у битві, що триває". Він підкреслив, що політика пам'яті про події Майдану, яку, зокрема, провадить УІНП, має перерости в культуру пам'яті, що забезпечить тяглість історії України й розуміння сучасних політичних процесів.

"Парадокс у тому, чому Кремль так наполегливо кладе мільйони своїх громадян, здавалося, у цій безглуздій для Російської Федерації війни, адже території не бракує, ресурсів море. Тут, очевидно, потрібне глибоке знання нашої історії, наших взаємин і стратегічного майбутнього, що означає Україна не лише в контексті колишнього Радянського Союзу, а її роль на європейському континенті, та і зрештою на політичному вимірі", - сказав він.

Як повідомлялося, з 18 по 20 лютого 2014 року під час Революції гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло піка. Тоді від рук силовиків загинули найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого від поранень померло ще понад 20 протестувальників.

18 жовтня 2023 року Святошинський райсуд Києва оголосив вирок п'ятьом колишнім бійцям спецроти київського полку міліції особливого призначення «Беркут» у справі про розстріли на Інститутській 20 лютого 2014 року.

Теги за темою
Прокуратура
Джерело матеріала
loader