Ігор Пошивайло

Український етнолог, керамолог, музеолог, кандидат історичних наук, заслужений діяч мистецтв України, директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції Гідності, громадський діяч.

Дата народження:
1967 р.
Рідне місто:
Полтава

Ігор Пошивайло народився в сім'ї знаменитих гончарів. Сам же він не успадкував їхнє ремесло. Ігор віддав перевагу вивченню англійської мови в Київському державному інституті іноземних мов.

У 1992-му році Пошивайло почав кар'єру з посади директора видавництва «Українське Народознавство» Національного музею-заповідника українського гончарства. Паралельно він навчався в аспірантурі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського.

У 1997-му році Ігор Пошивайло перейшов на посаду завідувача інформаційно-видавничого відділу Українського центру народної культури музею Івана Гончара. Через 3 роки Ігор став заступником з наукової роботи гендиректора Центру народної культури ім. І. Гончара. Паралельно він співпрацював зі Смітсонівським інститутом Вашингтона. Там Пошивайло викладав проблеми інтерпретації культурної спадщини.

У 2016-му році Ігор Пошивайло був призначений на пост гендиректора меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції Гідності.

Крім того, Пошивайло займається громадською та науковою діяльністю. Йому належить звання кандидата історичних наук.

Особисте життя

Ігор Пошивайло не поширює інформацію про свій сімейний статус.

Скандали

У 2017-му році стало відомо, що зникла головна ікона Євромайдану. Згодом з'ясувалося: зникли й інші важливі символи революції.

Отже, ще 10-лютого, під час розстрілу на Євромайдані художник Sociopath створив символічні графіті, які стали іконами Революції Гідності. Портрети та цитати Лесі Українки, Тараса Шевченка, а також Івана Франка він створив на фасад будівлі Інституту української мови, який знаходиться на початку вул. Інститутської. У вересні 2017-го року власники магазину, який розташувався на першому поверсі будівлі, зафарбували графіті. Це викликало величезний скандал у суспільстві. Разом з тим, творіння революційного художника не мало розпізнавальних знаків історичної пам'ятки. Sociopath пообіцяв відновити втрачені графіті. Але чи всі втрачене можна відновити?

За словами Антоніни Пипко, заступника гендиректора музею Революції Гідності, багато активістів передали їм чудові експонати. Усього таких близько 2000 одиниць. Але вони зберігаються в непридатних умовах. Частина пам'яток зберігається в складських приміщеннях, інші лежать на задньому дворі. Їх ніхто не охороняє. Багато експонатів вже піддалися корозії, деякі неабияк поржавіли. Крім того, безслідно зник рояль, на якому учасники Євромайдану грали мелодії, що підтримують надії.

Статок

Ігор Пошивайло не надає інформацію про свої доходи.

Фото й відео

Ігор Пошивайло - Фото 1

Згадки про персону