До грантів на переробку додадуть обладнання для післяврожайної обробки
До грантів на переробку додадуть обладнання для післяврожайної обробки

До грантів на переробку додадуть обладнання для післяврожайної обробки

Державні програми підтримки агробізнесу продовжують відкривати нові можливості для фермерів і підприємців. Серед ключових ініціатив — програма грантів на переробні підприємства та мікрогранти для створення власної справи, які спрямовані на зменшення сировинної залежності економіки та створення нових робочих місць.

З вливанням грошей у переробку держава планує відійти від сировинної спрямованості аграрного сектору, адже переробна промисловість — ефективний плацдарм для створення робочих місць у суміжних галузях (створення одного робочого місця тягне за собою 2,5-3 нових).

За словами начальника управління розвитку ринків з високою доданою вартістю Міністерства економіки України Дар’ї Гончаренко, умови грантової програми для переробних підприємств практично не змінювалися з 2022 року, але частково покращувалися. Зокрема, за час цієї реалізації Мінекономіки аналізувало прохання громадян та вносило зміни. Водночас розмір наданого гранту залишається незмінним — цей грант надається на закупівлю обладнання, його доставки та введення в експлуатацію, розмір його складає до 8 млн грн для однієї компанії.

«Грант надається у співфінансуванні. Якщо підприємство з деокупованої території, то частка складатиме 80/20, якщо працює з іншими галузями переробки і знаходиться в областях, не дотичних до прифронтових, то власний внесок складатиме 50/50 (8 млн грн від держави, 8 млн грн від підприємства)», — пояснила Дар’я Гончаренко під час вебінару «Гранти для фермерів: як і де шукати можливості». 

Джерело матеріала
loader