![До грантів на переробку додадуть обладнання для післяврожайної обробки](https://thumbor.my.ua/Ce2nYaT7m7gbu0Vy1QXBCE1kbJc=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F68%2F58f7adc639f846a19edba7326f14ffe6.jpg)
До грантів на переробку додадуть обладнання для післяврожайної обробки
Державні програми підтримки агробізнесу продовжують відкривати нові можливості для фермерів і підприємців. Серед ключових ініціатив — програма грантів на переробні підприємства та мікрогранти для створення власної справи, які спрямовані на зменшення сировинної залежності економіки та створення нових робочих місць.
З вливанням грошей у переробку держава планує відійти від сировинної спрямованості аграрного сектору, адже переробна промисловість — ефективний плацдарм для створення робочих місць у суміжних галузях (створення одного робочого місця тягне за собою 2,5-3 нових).
За словами начальника управління розвитку ринків з високою доданою вартістю Міністерства економіки України Дар’ї Гончаренко, умови грантової програми для переробних підприємств практично не змінювалися з 2022 року, але частково покращувалися. Зокрема, за час цієї реалізації Мінекономіки аналізувало прохання громадян та вносило зміни. Водночас розмір наданого гранту залишається незмінним — цей грант надається на закупівлю обладнання, його доставки та введення в експлуатацію, розмір його складає до 8 млн грн для однієї компанії.
«Грант надається у співфінансуванні. Якщо підприємство з деокупованої території, то частка складатиме 80/20, якщо працює з іншими галузями переробки і знаходиться в областях, не дотичних до прифронтових, то власний внесок складатиме 50/50 (8 млн грн від держави, 8 млн грн від підприємства)», — пояснила Дар’я Гончаренко під час вебінару «Гранти для фермерів: як і де шукати можливості».
![loader](/files/images/preloader.gif)