Бійці ЗСУ знищили невідому раніше гармату на шасі часів Другої світової
Бійці ЗСУ знищили невідому раніше гармату на шасі часів Другої світової

Бійці ЗСУ знищили невідому раніше гармату на шасі часів Другої світової

Спочатку передбачалося, що українські оператори БПЛА підірвали протитанкову гармату М-42 часів Другої світової війни. Однак з'ясувалося, що йдеться про новий гібрид окупантів.

У мережі з'явилося відео, на якому український FPV-дрон атакує російський УАЗ, що буксирував якусь артилерійську систему. Спочатку припускали, що це протитанкова гармата М-42 калібру 45 мм, розроблена за часів Другої світової війни. Однак детальний аналіз показав, що в кадрі зображено черговий гібридний зразок озброєння. Про це 13 лютого написали в Defence24.

Як виявилося, під удар бійців ЗСУ потрапила імпровізована буксирувана гармата на основі 73-мм гармати низького тиску 2А28 "Грім", знятої з пошкодженої бойової машини піхоти (БМП-1 або БМД-1), встановленої на лафет від буксируваної гармати Д-44.

Польський оглядач Адам Сверковскі пише, що використання гарматних лафетів для встановлення знятих з техніки гармат зустрічалося і раніше. Але в даному випадку конструкція виявилася більш опрацьованою, ніж попередні зразки саморобних гібридів, зафіксовані в зоні бойових дій.

Використання ЗС РФ гармати "Грім"

Гладкоствольну артилерійську гармату 2А28 "Грім" розробили в 1960-х роках, вона спочатку призначалася для озброєння БМП-1. Гармата стріляє тими самими боєприпасами, що і безвідкатна гармата СПГ-9, а бронебійно-кумулятивні снаряди здатні пробивати 280-400 мм катаної гомогенної броні (RHA). Стандартний темп стрільби становить 8-10 пострілів на хвилину.

Гармата 2А28 "Грім"
Фото: Вiкiпедiя

Ця артилерія широко використовувалася в різних конфліктах, включно з Афганістаном, Сирією і війнами на пострадянському просторі. Були й варіанти закордонних зброярів. Наприклад, китайська армія адаптувала її для своєї версії БМП Type 86 (WZ-501), а Куба встановлювала її на модернізовані БТР-60.

Таким чином застосування подібних саморобних систем вказує на нестачу артилерійського озброєння в російських військах і спроби використовувати вцілілі компоненти з пошкодженої техніки.

"Подібні приклади військової утилізації свідчать про нестачу відповідного озброєння і прагнення створити щось із наявних компонентів, найчастіше з пошкодженої або знищеної техніки", — підсумував Сверковскі.

Нагадаємо, українські артилеристи почали встановлювати тепловізійні камери на самохідні артилерійські установки (САУ) 2С7 "Піон". Такий апгрейд, на думку німецьких аналітиків, здатний забезпечити бійцям кілька переваг.

Джерело матеріала
loader