![Аналітики розповіли про головні тенденції на олійному ринку](https://thumbor.my.ua/FB1XdwCuCny5CwujCG3oBmHeyiE=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F68%2F7cf36c8f8ad058dce8a8cdc55bb26abe.jpg)
Аналітики розповіли про головні тенденції на олійному ринку
Україна повернулася до традиційного використання врожаю олійних: увесь соняшник переробляється всередині країни, 90% ріпаку експортується, а великий урожай сої дозволяє як експортувати, так і переробляти.
Про це розповів аналітик зернового ринку «УкрАгроКонсалт» Максим Харченко.
«Основними товарами в експорті олійних залишаються соняшникова олія, ріпак і соя. На географію експорту впливає не обсяг урожаю, а повномасштабне вторгнення, і ми переорієнтувалися на ринки ЄС. Така ситуація буде продовжуватися і в наступних сезонах. Винятком тут є хіба що є соняшникова олія, адже цього сезону Індія зацікавилася цим продуктом з України, і тому туди вдається експортувати значні обсяги», — зазначає Максим Харченко.
Учасники ринку наголошують, що внутрішні ціни на олію впливатимуть на рішення аграріїв, що сіяти наступного сезону. За словами Максима Харченка, ціни на соняшник і ріпак протягом останнього року постійно зростали. Для соняшнику це пояснюється нижчим урожаєм і дефіцитом на ринку, для ріпаку — активним імпортом з боку ЄС.
Зважаючи на це, експерти прогнозують у сезоні 2025/26 зростання посівних площ під соняшником за рахунок сої та ріпаку й очікують загальний урожай олійних на рівні 24 млн т.
Людмила Лебідь, AgroPortal.ua
![loader](/files/images/preloader.gif)