![Залишене комунальниками гілля: чи можна забрати його на дрова за законом](https://thumbor.my.ua/eX42fx_hgGFJyFill15vsFtDZus=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F3%2Ffd31081866849c062f4d84e65296dbc2.jpg)
Залишене комунальниками гілля: чи можна забрати його на дрова за законом
Після робіт комунальників на узбіччях, у парках чи дворах часто залишаються купи обрізаних гілок і спиляних дерев, і ці залишки часто сприймаються як безкоштовний матеріал, який можна забрати для власних потреб.
Однак, чи дозволені такі дії, зазначено в Законі України "Про управління відходами".
Відповідно до Закону України "Про управління відходами", деревина є побутовими відходами, власниками яких можуть бути фізичні та юридичні особи або територіальні громади. За наказом Мінбуду, спиляна деревина має бути врахована в облік, використовуватися для потреб відповідних установ або продаватися за ринковими цінами, а кошти йдуть на фінансування комунального господарства.
Чи можна забрати деревину на дрова?
Відповідно до чинного законодавства, зелене насадження є комунальною власністю, а гілля після обрізки залишається на балансі комунальних підприємств. Закон не містить прямих заборон на збирання таких залишків, тому громадяни можуть забирати гілля, якщо місцева влада не встановила інші правила.
Проте, якщо гілля залишене для подальшого використання або вивезення комунальниками, його зникнення може бути розцінене як завдання матеріальної шкоди. Тому, щоб уникнути непорозуміння з правоохоронцями, краще попередньо отримати дозвіл від місцевої влади.
Останні новини України:
Розмір пенсії при мінімальній зарплаті: в ПФУ розкрили, на що можуть розраховувати українці
Пенсіонери можуть отримувати соціальну допомогу: існує декілька видів доплат.
Пенсія в Україні: українцям показали, у якій області пенсіонери мають найнижчі виплати та ледь виживають.
![loader](/files/images/preloader.gif)