У Харкові будівництво кафе впритул до пам'ятки архітектури не припинилося
У Харкові будівництво кафе впритул до пам'ятки архітектури не припинилося

У Харкові будівництво кафе впритул до пам'ятки архітектури не припинилося

У центрі Харкова продовжується будівництво закладу харчування впритул до пам’ятки архітектури “Гігант” на вул. Сковороди, там з’явився паспорт об’єкта.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє громадська організація “Харківський антикорупційний центр”.

“Будівництво на вулиці Сковороди, 79 біля пам’ятки архітектури “Гігант” не зупинилось. Ба більше, воно пожвавилось: цього тижня біля металевого каркаса з’явились будівельні крани із плитами перекриття. А на огорожі будівельного майданчика нарешті вивісили паспорт об`єкта. Виявляється, тут буде двоповерхове кафе площею понад 400 квадратних метрів”, – йдеться в публікації.

За інформацією ГО, власники земельної ділянки, на якій ведеться будівництво, мають ресторан в іншому районі Харкова, а влітку 2024 року вони відкрили заклад із такою ж назвою у Сполучених Штатах Америки.

З порталу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, громадським антикорупціонерам відомо, що проєкт будівництва ресторану розробляла фірма “Пропроект”.

“ТОВ “Пропроект” працює з 2007 року і майже завжди там були два співзасновники – Елла Амельянчик та Віталій Жовтяк. Загалом фірма-проєктант спеціалізувалася на легалізації невеликих об’єктів: наприклад, зробити з квартири на вул. Чічібабіна офіс або легалізувати гараж. Амельянчик виходила з переліку співзасновників, коли пішла працювати на державну службу – начальником відділу з контролю за будівництвом об’єктів Східного та Західного регіонів територіального управління з контролю за будівництвом об’єктів Харкова Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області. Вона перебуває у реєстрі корупціонерів та була засуджена за отримання неправомірної вигоди у 2012 році”, – розповідають у ХАЦ.

Згідно з судовим документом, Амельянчик обіцяла за 5000 доларів перевести нерухомість із житлової в нежитлову. Тоді її засудили до одного року умовно. У суді вона визнала провину частково.

“Другий співвласник ТОВ “Пропроект” Віталій Жовтяк, як нам вдалося з’ясувати, порушував ст. 17 Закону про архітектурну діяльність, і його сертифікат кошторисника був призупинений. Про це є інформація на старому сайті ДАБІ”, – зазначають антикорупціонери.

Як повідомляв Укрінформ, будівництво ресторану впритул до пам’ятки архітектури в стилі конструктивізм на вул. Григорія Сковороди, 79, відомої в місті як “Гігант”, почалося у 2023 році. Після резонансу міська рада заявила, що зупинить роботи, водночас було підтверджено, що дозвіл видало “попереднє керівництво департаменту територіального контролю”. Зазначалося, що “юристи міськради вивчають правомірність погодження цього будівництва та підстави надання містобудівних умов та обмежень”.

Цієї зими роботивідновилися. Депутат Харківської міської ради, керівник ГО “Харківський антикорупційний центр” Дмитро Булах, архітектори групи SaveKharkiv та Платформи урбаністичного розвитку заявили, що будівництво прямо порушує пункти закону про охорону культурної спадщини та умови історико-архітектурного опорного плану міста.

Проти будівництва виступає керівництво НТУ “ХПІ”, гуртожиток якого розміщується в пам’ятці архітектури.

У міській раді ситуацію досі не прокоментували.

“Гігант” – це “Будинок пролетарського студентства №1”, який почали будувати у 1929 році за проєктом архітекторів Молокіна та Іконнікова. Споруда нового гуртожитку мала характерні для конструктивізму великі площини скління та горизонтальну розбивку фасадів. Конструкція складалася із чотирьох, зсунутих одна до одної п’яти- та шестиповерхових секцій, які було віддзеркалено та пов’язано між собою центральною, дев’ятою секцією. Будівля мала проїзди. У напівкруглих стиках корпусів розташовувалися сходи, а розбіжності об’ємів давали змогу освітлювати коридори природним світлом. У підвальних приміщеннях було запроєктовано лазні, пральні. Також у будинку були влаштовані кімнати санітарного обстеження, стаціонарного лікування, дезінфекції та ізоляції хворих. Будинок відкрили у 1931 році, практично відтоді він і має назву “Гігант” – за свій розмір.

Теги за темою
Харків Будівництво
Джерело матеріала
loader
loader