![Видно навіть із космосу: токсична золота ріка залила Південну Африку](https://thumbor.my.ua/59i0WMvMRIqGlx1GrAcQ3xpB6D8=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F741443939e8ff0a8750c6fe7c4d2d87a.jpg)
Видно навіть із космосу: токсична золота ріка залила Південну Африку
Токсичні відходи затопили в Африці околиці міста та навколишні села, спричинивши масштабну катастрофу.
В Ягерсфонтейні, Південної Африки, 11 вересня 2022 року обрушилася гребля на алмазній шахті, випустивши потік токсичних відходів, відомих як хвости.
Про це повідомило видання Live Science.
Масштабна катастрофа в Південній Африці залишила слід, який можна побачити навіть з космосу. В 2022 році за допомогою інструментів Обсерваторії Землі NASA, було зроблено знімок, що зафіксував слід від потоку стічних вод, який затопив містечко, залишивши за собою висохлий, хімічно збагачений бруд.
Крім того, значно постраждала інфраструктура: пошкоджено стільникові вежі, перекриті дороги та забруднена питна вода. Супутникове зображення чітко показує обвал південної стіни греблі, з якої почався катастрофічний потік води, ширина якого досягла 1,67 км. Хвилі потоку дісталися до річки Просесспруїт.
Згідно з їхніми даними на фото, висохлі хвости покрили площу близько 26 квадратних кілометрів сільськогосподарських угідь. Частини Просесспруїта могли розширитися, вказуючи на те, що потік відходів міг розмити береги річки.
"Хвости — це каламутна суміш пилу, подрібненої породи, води та інших побічних продуктів, що залишилися після видобутку. За даними Earthworks, надлишковий шлам часто містить слідові кількості металів, таких як мідь, ртуть, кадмій і цинк, а також інші сполуки, включаючи нафту, сірчану кислоту та ціанід", - йдеться в повідомленні.
Виглядаючи як золото з висоти, хвости є смертельними для тварин.
Нагадаємо, NASA зробило сенсаційне відкриття про внутрішній світ Марса.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)