З роками розумні люди все частіше відмовляються від товариства інших, щоб більше часу проводити наодинці з собою.
З часом коло спілкування людей помітно звужується, ті друзі, які колись вважалися близькими, більше не надихають і не наповнюють. Психологи вважають це нормальним процесом. Адже в зрілому віці людина більше не потребує великої кількості комунікацій, поряд з нею залишаються лише найрідніші. Розповідаємо, чому розумні люди у зрілому віці надають перевагу самотності.
Чому люди у зрілому віці скорочують коло спілкування: пояснення психологів
- Цінують якість спілкування. Вони розуміють, що від кількості знайомих не залежить глибина та значущість зв’язків. З віком людина розуміє, що поряд мають бути лише ті, хто розділяє її погляди, інтереси та цінності.
- Зміна пріоритетів. Перетинаючи віковий поріг у сорок років, людина може повністю переосмислити свої погляди, цінності та змінити сферу діяльності. У неї просто не залишається часу на спілкування з друзями, бо треба багато працювати, можливо, навчатися, щоб переналаштуватися на інший спосіб життя. А коли щось змінюється в житті, змінюються також пріоритети й цінності, тому втрачається старе коло спілкування, бо більше немає нічого спільного.
- Потреба в самотності. З часом люди розуміють, що час – це єдина цінність, яка насправді існує, і її не варто витрачати дарма. Тому вони намагаються якнайбільше часу присвятити собі, своїм роздумам і відпочинкові.
Після 50 треба відмовитися лише від одного – і життя наповниться щастям: поради мудреця
Що треба робити, щоб подобатися абсолютно всім: названо лише одну просту дію
Як не робити помилок у своєму житті: поради великого мудреця