У США наразі не велося офіційних переговорів про проведення виборів в Україні до кінця 2025 року, але українська сторона готова розглянути це питання за відповідних обставин.
Про це заявила посол України в США Оксана Маркарова, пише "Суспільне".
За її словами, позиція України залишається незмінною: вибори можливі лише після завершення бойових дій. "Під час війни ми не зможемо забезпечити повний доступ до голосування та кандидування", — наголосила дипломат.
Раніше спецпредставник американського президента Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог оприлюднив заяву про бажання США провести президентські та парламентські вибори в Україні до кінця поточного року за умови досягнення угоди про припинення вогню з Росією найближчими місяцями.
Президент Володимир Зеленський раніше неодноразово підкреслював, що Конституція та чинні закони України унеможливлюють проведення виборів під час воєнного стану. Водночас він припускав, що після закінчення активної фази війни парламент може скасувати воєнний стан і призначити дату виборів.