Американські мита на сталь та алюміній вплинуть на мільйони тонн імпорту
Американські мита на сталь та алюміній вплинуть на мільйони тонн імпорту

Американські мита на сталь та алюміній вплинуть на мільйони тонн імпорту

Американські мита на сталь та алюміній вплинуть на мільйони тонн імпорту. Аби задовольнити попит на метали, які використовуються в будівництві та виробництві транспортних засобів, технологій і військової техніки, США покладаються на іноземні постачання. Одними з основних джерел імпорту сталі та алюмінію є їхні найближчі торгівельні партнери. Про це повідомляє Мінпром, пише agronews.ua.

У 2023 році споживання сталі в Сполучених Штатах становило близько 93 млн т, 13% цього попиту складав чистий імпорт. Щодо алюмінію, то у зазначений період країна спожила 4 млн т, чистий імпорт склав 44% від загального обсягу. Згідно з дослідженням Morgan Stanley, 56% імпорту алюмінію припадало на Канаду.

Наразі сталеливарна промисловість США виходить з невдалого 2024 року, і американські металурги зауважують, що нове зростання імпорту шкодить прибутку і виробництву.

Трамп заявив, що тарифи можуть допомогти американським компаніям збільшити внутрішнє виробництво. Проте, за даними Morgan Stanley, принаймні для металургії будівництво нових потужностей не буде швидким. Аналітики банку вважають, що будівництво та запуск нових може зайняти три або більше років. Отже, будь-які імпортні тарифи, що застосовуються до металів або продуктів видобутку, швидше за все, призведуть до підвищення внутрішніх цін для їх місцевих покупців.

Тарифи на алюміній та сталь були одними з перших, які були введені за часів першого президентства Дональда Трампа.

Зауважимо, що президент США 1 лютого розпорядився запровадити додаткові мита в розмірі 25% на товари, що імпортуються з Мексики та Канади, додаткові мита у 10% – на китайські. Водночас мита на канадські енергоносії становитимуть 10% і стосуватимуться всієї енергетики країни, зокрема нафти, газу та електроенергії. Мита наберуть чинності 4 лютого.

У відповідь Канада оголосила про введення у два етапи відповідних мит у 25% на американський імпорт на суму до $155 млрд, включаючи вироби зі сталі та алюмінію. Уряд також розгляне додаткові заходи.

Своєю чергою президент Мексики Клаудія Шейнбаум доручила міністерству економіки реалізувати відповідь, яка включає відповідні тарифи та інші заходи на захист інтересів країни. Міністерство торгівлі Китаю заявило, що подасть позов до Світової організації торгівлі через «неправомірну практику США» та вживе заходів для захисту своїх прав та інтересів.



Перегляди: 0
Джерело матеріала
loader