Європа дискутує хто підтримує місію миротворців в Україні
Європа дискутує хто підтримує місію миротворців в Україні

Європа дискутує хто підтримує місію миротворців в Україні

Європейські країни мають різні погляди на можливу відправку миротворчих сил в Україну у разі припинення вогню. Велика Британія, Франція та Північна Європа підтримують цю ініціативу, тоді як Німеччина та низка інших держав виступають проти.

Видання The Times повідомило, що Балтійські країни та Польща занепокоєні тим, що запропонована місія може відволікти ресурси НАТО, що межують з Росією, залишаючи їх без належного захисту.

За словами джерела в британському уряді, Європа має можливість самостійно сформувати наземні сили для миротворчої місії. Водночас міністри звернулися до США з проханням забезпечити “повітряне прикриття” для місії, яке могло б включати зенітні ракетні системи Patriot для захисту від балістичних ракет і авіаударів.

Британська армія теоретично готова відправити контингент чисельністю від 10 000 до 25 000 військовослужбовців. Проте це може ускладнитися через вже розміщені британські сили в Естонії.

Деякі експерти розглядають альтернативний варіант залучення миротворчих сил ООН, що можуть складатися з військових Індії, Бангладеш та Китаю. Це, на думку аналітиків, може мати більше шансів на схвалення з боку Росії та знизити ризик конфлікту. Відповідно до цієї пропозиції, до 100 000 миротворців можуть бути розміщені як на території України, так і в Росії, що дозволило б уникнути прямого залучення США.

“Вони (росіяни) не збираються атакувати бангладешців або індійців”, – зазначило джерело, підкреслюючи можливу ефективність такої операції.

Німеччина висловлює скептицизм щодо відправки миротворців через невизначеність, пов’язану з майбутніми виборами. Європейські дипломати зазначають, що залучення США для посилення стримування Росії є необхідним, оскільки у Вашингтона є військові можливості, яких бракує країнам Європи.

Очікується, що питання миротворчої місії обговорюватиметься на зустрічі Кіра Стармера з лідерами ЄС та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте в Брюсселі.

Теги за темою
Україна Євросоюз
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader