ФБР: китайські шпигуни вербують американських військовиків у соціальних мережах
ФБР: китайські шпигуни вербують американських військовиків у соціальних мережах

ФБР: китайські шпигуни вербують американських військовиків у соціальних мережах

ФБР попереджає, що китайські шпигуни активізувались і намагаються налагодити контакти з чинними та колишніми військовослужбовцями США. Їхня мета — завербувати їх і отримати американські розвіддані.

Соцмережі та професійні сайти стали зручними майданчиками для китайських шпигунів. На початку цього тижня телеканал CBS опублікував свій звіт. Два федеральних чиновники поділилися з телеканалом своїми висновками про «віртуальне китайське шпигунство». Це тип шпигунської діяльності, яка значною мірою залежить від інтернет-сервісів.

Томас Чжао, військовий моряк і натуралізований громадянин США, став однією з цілей китайських шпигунів.

Торік у січні його засудили до 27 місяців тюремного ув'язнення за фотографування військової бази США для китайця, який заплатив йому за це близько 15 тисяч доларів.

Спецагент ВМС США Раян Норріс, який розслідував справу Чжао, розповідає, що все почалося з розмови в китайській соцмережі Wechat.

Чжао приєднався до групи, учасники якої ділилися інформацією про акції та трейдинг. Там він і познайомився з людиною, яка видавала себе за інвестора. Той попросив Чжао зібрати секретні розвіддані.

Згідно з судовими документами, ці дані містили плани ВМС США в Тихому океані. Пентагон розглядає цей регіон як критично важливий у протидії китайським військовим загрозам.

Серед даних, що витекли, — креслення радіолокаційної системи, яку США встановили в Японії.

Міністерство юстиції заявило, що за два роки Чжао виконав щонайменше чотирнадцять завдань.

Голова відділу контррозвідки ФБР Кевін Ворндран, каже, що це лише вершина айсберга.

За останні два роки Мін'юст США виніс обвинувальні вироки у трьох таких справах. Наразі виявлено ще щонайменше десять таких випадків.

Стратегія «віртуального шпигунства» не вимагає великих витрат і не несе великих ризиків. Але водночас вона дуже ефективна порівняно з традиційними методами, такими як особисті зустрічі для передання вкрадених розвідданих.

За словами спецагента ВМС, китайські шпигуни можуть звернутися до необмеженої кількості людей, щоб отримати дані. І такі витоки дорого обходяться для національної безпеки.

Під час пандемії COVID-19 у США різко зросла активність китайських шпигунів. Через те, що не могли виїжджати за кордон, вони почали працювати в Інтернеті. Водночас є підозри, що соцмережі, як-от Wechat, передають особисті дані користувачів китайській владі, допомагаючи їй знайти військовослужбовців та урядових співробітників США.

Федеральні чиновники попереджають, що Китай також використовує такі сайти, як LinkedIn, де професіонали зазвичай розміщують свої резюме.

Джерело матеріала
loader
loader