У Мексиці вбили журналіста Алехандро Гальєгоса
У Мексиці вбили журналіста Алехандро Гальєгоса

У Мексиці вбили журналіста Алехандро Гальєгоса

У мексиканському штаті Табаско знайшли мертвим журналіста Алехандро Гальєгоса Леона. Він зник безвісти 24 січня, а наступного дня його останки виявили в місті Карденас. Влада розпочала розслідування, а правозахисники закликають до дій для захисту журналістів.

Про це повідомив Комітет захисту журналістів (CPJ).

Алехандро Гальєгосу було 51 рік. Він працював головним редактором новинного сайту La Voz del Pueblo, який висвітлював регіональну політику в Табаско. Крім того, Гальєгос викладав в Університеті Альфа і Омега та займався адвокатською діяльністю.

Його медіа переважно публікувало короткі новини та відео, що стосувалися політичного життя регіону. Попри загострення кримінальної ситуації у штаті, видання La Voz del Pueblo не спеціалізувалося на журналістських розслідуваннях чи висвітленні злочинності.

Поки що невідомо, чи отримував Гальєгос погрози. Організація Комітет захисту журналістів (CPJ) намагалася зв’язатися з його родиною та редакцією, однак запити залишилися без відповіді.

Прокуратура Табаско (FGE) оголосила, що розпочала розслідування вбивства, але не розкрила деталей. За кілька днів губернатор Табаско Хав'єр Май повідомив про затримання підозрюваного, не надаючи додаткової інформації.

Комітет захисту журналістів заявив, що це вже друге вбивство журналіста у Мексиці за останні тижні.

«Якщо влада не розслідуватиме ці злочини належним чином, обіцянки президента Клаудії Шейнбаум щодо захисту свободи преси залишатимуться порожніми словами», – заявив представник CPJ у Мексиці Ян-Альберт Хутсен.

Федеральний Механізм захисту правозахисників і журналістів, який надає охоронні заходи представникам ЗМІ, повідомив, що Гальєгос не входив до програми захисту.

Мексика залишається однією з найнебезпечніших країн для журналістів. Через безкарність та високий рівень насильства професійна діяльність репортерів у країні дедалі частіше стає смертельно небезпечною. Міжнародні правозахисні організації закликають уряд ужити заходів для реального захисту працівників медіа та притягнення винних до відповідальності.

Джерело матеріала
loader