![Ніякий не "Євгенієвич": як правильно писати по батькові від імені Євген](https://thumbor.my.ua/RkK_Yqvm3P9kPwtN62UBBtcvW3Q=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2F7eb8c65eb0ed64f092f07587c11e9b41.png)
Ніякий не "Євгенієвич": як правильно писати по батькові від імені Євген
Існують обидві форми по-батькові, але є "але"
В українській мові є певні правила щодо утворення по батькові, похідного від імені Євген. Наприклад, у разі імен Євген та Євгеній існують специфічні форми, які необхідно використовувати правильно, залежно від ситуації.
Як повідомляє NV, імена Євген та Євгеній є дуже схожими, але по батькові від них створюються різні. Розглянемо це на прикладі чоловіків та жінок.
Чоловіки
Якщо використовується форма імені Євген, то правильна форма по батькові у такому разі – Євгенович. Якщо ж використовується форма імені Євгеній, то правильна форма по батькові — Євгенійович.
Жінки
Форма по батькові Євгенівна використовується у разі, якщо батько жінки записаний як Євген. А от якщо він записаний як Євгеній, то тоді треба використати форму по батькові Євгеніївна.
Неправильні форми по батькові
Якщо у паспорті чи будь-якому іншому офіційному документі зазначається ім’я Євген, то помилковими вважаються форми по батькові Євгенійович та Євгеніївна. Якщо у документах ваш батько записаний як Євгеній, то неправильно використовувати форми Євгенович та Євгеньович.
Нагадаємо, раніше "Телеграф" писав про чоловічі імена, від яких по батькові може бути декілька. В українській мові є 5 імен, де по батькові може бути різне.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)