У Британії проти TikTok подали позов до суду через смерть підлітків
У Британії проти TikTok подали позов до суду через смерть підлітків

У Британії проти TikTok подали позов до суду через смерть підлітків

У Британії батьки чотирьох підлітків подали колективний позов до суду проти TikTok через смерть їхніх дітей. За їхніми словами, діти загинули через популярний у соцмережі челендж, повідомляє The Guardian.

Зазначається, що в позові стверджується те, що 13-річний Айзек Кеневан, 12-річний Арчі Баттерсбі, 14-річний Джуліан Суїні та 13-річна Майя Волш загинули у 2022 році під час спроби взяти участь у Blackout challenge, який став популярним у соціальних мережах у 2021 році.

У виданні поділилися, що в четвер, 6 лютого, Юридичний центр для жертв соціальних мереж, який розташований у США, подав позов про неправомірну смерть проти соціальної медіа-платформи TikTok та її материнської компанії ByteDance від імені батьків загиблих дітей.

"Невипадково, що троє з чотирьох дітей, які померли від самозадушення після участі в небезпечному і смертельному челенджі TikTok, жили в одному місті і те, що всі вони відповідали схожій демографічній групі", - сказав засновник Юридичного центру для жертв соціальних мереж Метью Бергман.

За його словами, алгоритми TikTok навмисно пропонували цим дітям небезпечний контент, щоб збільшити час їхньої взаємодії з платформою. Проте представники соцмережі запевнили журналістів, що з 2020 року пошук відео або хештегів, пов'язаних із Blackout challenge заблоковано.

Крім того, у позові TikTok звинуватили в тому, що це "небезпечний і такий, що викликає звикання, продукт, який позиціонує себе як веселий і безпечний для дітей". Також у ньому міститься заява про те, що TikTok навмисно просуває небезпечні челенджі.

Представники Юридичного центру для жертв соціальних мереж розповіли журналістам, що проти TikTok було подано й інші позови. Вони, зокрема, пов'язані з тим, що на платформі демонструють контент, який містить сцени самогубства, каліцтва та розладів прийому їжі.

У виданні підкреслили, що батьки загиблих дітей намагалися домогтися справедливості з 2022 року. Деякі з них хотіли отримати законне право доступу до акаунтів своїх дітей у соціальних мережах, щоб з'ясувати правду про їхні смерті.

Джерело матеріала
loader
loader