Про смерть народного артиста України вчора повідомили на фейсбук-сторінці Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша, у якому Василь Чорношкур працював більше 40 років.
«Пішов у вічність народний артист України Василь Чорношкур.Ми щиро вдячні за роки роботи в нашому театрі й окремо - за підтримку у виставі «Лишатися (не) можна…». Світ втратив неймовірну людину…Висловлюємо співчуття рідним та близьким… Херсонський глядач завжди памʼятатиме Ваші неймовірні образи на сцені Херсонського театру Куліша», - йдеться в повідомленні.
Василь Чорношкур закінчив у 1968 році Київський державний інститут театрально мистецтва імені І. Карпенка-Карого і того ж року почав працювати у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Куліша.
Артист 44 роки пропрацював Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Куліша. Він зіграв понад 200 ролей. Останньою його роботою стала роль у виставі «Лишатись (не) можна…», яку Херсонський драмтеатр поставив в Києві у 2022 році.
Останні роки Василь Чорношкур мешкав та працював у Києві. Знімався в фільмах та серіалах, найбільш відомі з яких: «Кріпосна», «Вікно життя», «Це я», «Сага».
З 2018 року він працював радіоведучим на радіо «Культура». Відомий як дід Василь у радіопрограмі «Вечірня колисанка».
«Не стало Василя Чорношкура - голос сотень казок "Вечірньої колисанки" на Радіо Культура. Вічна пам'ять і вдячність за голос і любов», - написала своїй фейсбук-сторінці виконавча продюсерка радіо «Культура» Ірина Славінська.
«Пішов дідусь Василь. Ми майже не були знайомі. Але Василь Чорношкур був одним із голосів першого в Україні радіосеріалу "Адвокат" на Радіо: Культура. За моїм циклом ретро-романів, "львівська" серія. А ще перед масштабним вторгненням я адаптував 365 казок для "Вечірньої колисанки". Читав їх дідусь Василь, це роль така, і я писав для нього 365 підводок. Всякий раз різні, така вимога. Мені не звикати не повторюватися. Та я всякий раз слухав, як він читає, аби вловити інтонацію й писати "під актора". Тому особисто бачилися кілька разів, проте актора я як сценарист відчув. Хороша була людина...», - згадує на фейсбук-сторінці роботу з Василем Чорношкуром письменник Андрій Кокотюха.
Щирі співчуття рідним та близьким Василя Чорношкура!
Фото: Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М. Куліша
Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.
Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».