Яким чином ракові клітини "маніпулюють" імунною системою
Яким чином ракові клітини "маніпулюють" імунною системою

Яким чином ракові клітини "маніпулюють" імунною системою

Про це повідомляє24 Каналз посиланням на результати дослідження, опублікованого в журналі Nature. Раніше вважалося, що мітохондрії належать лише одній клітині, але останні експерименти довели, що ці органели можуть переміщуватися між клітинами.

Деталі дослідження

Дослідники виявили, що ракові клітини використовують здорові мітохондрії з імунних клітин, таких як Т-клітини, для задоволення своїх енергетичних потреб. У процесі цього вони наповнюють імунні клітини дефектними мітохондріями, що призводить до послаблення імунного захисту.

Під час дослідження вчені порівняли мітохондрії ракових клітин та імунних Т-клітин, які інфільтрують пухлини (TIL). І виявили, що у деяких пацієнтів імунні клітини та пухлини містили ідентичні мітохондрії з однаковими мутаціями.

Цікаво. Провівши експеримент із використанням флуоресцентного барвника, команда помітила, що імунні клітини почали поглинати мітохондрії з ракових клітин уже через 24 години. Через 15 днів ці мітохондрії майже повністю витіснили власні органели імунних клітин.

Перспектива відкриття

Подібні результати отримали й на мишах із раком. Виявилося, що TIL, які поглинули чужорідні мітохондрії, демонструють ознаки виснаження, втрачаючи здатність ефективно боротися з пухлиною.

Йосуке Тогаші, провідний автор дослідження з Університету Окаяма в Японії, пояснює, що це явище може вказувати на своєрідний механізм отруєння імунних клітин через дефектні мітохондрії.

Результати відкривають нові можливості для дослідження імунологічних терапій, які зможуть блокувати передачу мітохондрій або їхній вплив на Т-клітини.

Теги за темою
Медицина
Джерело матеріала
loader
loader