Новий державний секретар США Марко Рубіо висловив стурбованість діями Пекіна проти Тайваню та активністю в Південно-Китайському морі у своїй першій офіційній розмові з міністром закордонних справ Китаю Ван І у п'ятницю, 24 січня. Це вказує на те, що відносини між двома країнами можуть стати більш “турбулентними”, повідомляє Bloomberg.
Рубіо наголосив, що адміністрація нового американського президента Дональда Трампа буде підтримувати такі відносини з Пекіном, які “просувають інтереси США і ставлять американський народ на перше місце”, йдеться в заяві речниці Державного департаменту США Теммі Брюс.
“Держсекретар також підкреслив відданість Сполучених Штатів нашим союзникам у регіоні та серйозну стурбованість примусовими діями Китаю проти Тайваню і в Південно-Китайському морі”, - додала Брюс.
Ван, своєю чергою, сказав, що дві країни повинні реалізувати “важливий консенсус”, досягнутий між китайським лідером Сі Цзіньпіном і Трампом, згідно з заявою китайського уряду. Глава МЗС Китаю також наголосив, що Пекін ніколи не допустить відокремлення Тайваню від материка, закликавши США обережно підходити до вирішення пов'язаних із цим питань.
Рубіо вважається політиком, який підтримує “жорсткі погляди” щодо Китаю. Пекін навіть запроваджував санкції проти Рубіо — колишнього багаторічного члена сенатського комітету з міжнародних відносин, який просував законодавство про покарання Китаю за порушення прав людини в Гонконгу та Сіньцзяні.
Під час слухань у Сенаті про призначення на посаду держсекретаря Рубіо змалював похмуре бачення наслідків “незбалансованих відносин” Вашингтона з Китаєм, заявивши, що без швидких і суттєвих політичних змін Пекін залишатиметься “найбільшою загрозою” американському процвітанню у ХХІ столітті.