На столах геймерів, стрімерів, блогерів та різноманітних творців цифрового контенту з’являється все більше корисних пристроїв, що спрощують їм життя. Герой нашого сьогоднішнього огляду, контролер FIFINE AmpliGame D6, якраз з цієї когорти. Це доступна варіація на тему популярної моделі Elgato Stream Deck. Вона створена, щоб допомагати в різних сценаріях користування комп’ютером — роботі в Adobe Premiere Pro, веденні стрімів, запуску улюбленої гри тощо. З цього матеріалу ви більше дізнаєтеся про FIFINE AmpliGame D6 та зрозумієте чи потрібен цей контролер саме вам.
Плюси:
компактний аскетичний та водночас стильний корпус; є RGB-підсвічування; консоль має найширші та найрізноманітніші можливості, що здебільшого обмежують лише фантазією користувача; є ПЗ з налаштуваннями та вбудованим магазином плагінів
Купити в ЦИТРУСМінуси:
RGB-підсвічування не можна вимкнути за потреби; для якісного використання потрібні певний тип розуму, уява та нові звички; цінник не на багато нижчий, ніж в головного конкурента
Купити в ЦИТРУСЗміст
- 1 Технічні характеристики FIFINE AmpliGame D6
- 2 Паковання та комплектація
- 3 Дизайн та ергономіка
- 4 Особливості FIFINE AmpliGame D6
- 5 Програмне забезпечення
- 6 Досвід користування FIFINE AmpliGame D6
- 7 Ціна та конкуренти
Технічні характеристики FIFINE AmpliGame D6
Модель | D6 |
Інтерфейси підключення | USB Type-C |
Тип підключення | Дротовий |
Особливості | 15 програмованих колірних LED-екранів |
RGB-підсвічування | Є, 15 режимів |
Сумісність із ОС | Mac OS, Windows OS |
Програмне забезпечення | Є |
Комплектація | Контролер; кабель USB – Type-C; посібник користувача |
Корпус | Пластик |
Габарити | 137×94×40 мм |
Вага | 350 грамів |
Паковання та комплектація
FIFINE AmpliGame D6 постачається у компактному боксі фіолетового кольору з малюнком самого контролера.
Всередині бачимо сам пристрій, документацію та 2,5-метровий кабель USB-C to USB-A з перехідником на USB-C.
Дизайн та ергономіка
FIFINE AmpliGame D6 – невеличка коробочка з матового пластику, а її корпус знаходиться під невеликим кутом нахилу. Габарити моделі складають 137×94×40 мм, а вага 350 грамів.
На верхній панелі бачимо надпис AmpliGame на 15 глянцевих кнопок з розташованими в них кольоровими LED-екранами.
Нижче, по всьому корпусу контролера розмістили смугу з RGB-підсвічуванням.
На задній частині FIFINE AmpliGame D6 бачимо порт USB-C для живлення пристрою та кнопку перемикання режимів підсвічування. Також в куті розмістили надпис FIFINE.
На дні контролера є чотири прогумовані ніжки та табличка з інформацією про пристрій.
Особливості FIFINE AmpliGame D6
Найголовніша особливість FIFINE AmpliGame D6 — наявні 15 налаштовуваних кнопок з мінідісплеями. На кожну з них можна поставити зображення, текст тощо, назначити певну задачу, програму, запуск шаблону, картинку тощо.
В першу чергу FIFINE AmpliGame D6 розрахований на допомогу в проведенні стримів. На кнопки можна вивести різні команди, пов’язані із запуском та контролем стримів OBS Studio, Twitch чи YouTube. Але попри це маємо безліч різноманітних інструментів плагінів для багатьох популярних програм. Наприклад, є вивід системної інформації про стан ОЗП чи ПЗП, залишок місця на диску, визначення IP, переходу на конкретний сайт чи YouTube-канал, контроль системи RGB-підсвічування стола чи кімнати, якщо вони підключені до того ж ПК тощо. Насправді можливі варіації та функції контролера обмежені лише уявою користувача.
Також FIFINE AmpliGame D6 допоможе моніторити кількість підписників, а ще має широкий функціонал, щоб допомагати в роботі з Excel, Adobe Lightromm, Adobe Audition Pro чи Adobe Premiere Pro, Da Vinci Resolve та безлічі інших популярних застосунків.
Звісно, після подібного переліку функцій постає логічне питання: «Як усе це контролювати та як з цим усім працювати всього на 15 наявних кнопках?» Насправді усе дуже просто. Тут можна створювати багато різних наборів екранів. Наприклад, на першому буде моніторинг системи, швидкий перехід на потрібні сайти тощо. На останній вільний екран назначаємо кнопку переходу, яка перемикає на новий набір команд, або ще це можна назвати другою «сторінкою» чи другим набором клавіш. І вже тут ви створюєте щось нове, наприклад, команди для роботи з OBS Studio тощо.
Як варіант можна створювати кнопки з теками, а в ці теки вже поміщати певний набір команд для тієї чи іншої задачі. Таким чином на одній «сторінці» буде безліч тематичних тек з найширшим набором інструментів та програм, функцій тощо.
Також прикольно, що майже кожен базовий значок тієї чи іншої функції можна замінити на картинку з гри, мемом тощо. Головне завантажити відповідний набір у фірмовому магазині плагінів, мова про який піде в розділі нижче.
Ну й декілька слів про RGB-підсвічування. Воно тут фактично обов’язкове і має 15 режимів. Перемикатися між режимами можна фізичною кнопкою на задній частині корпуса, а от вимкнути підсвітку не дають.
Програмне забезпечення
FIFINE AmpliGame D6 має фірмове однойменне програмне забезпечення. Правда, воно дуже просте, тому більше нагадує легеньку утиліту, ніж повноцінне ПЗ, тому комусь може не сподобатися її простота та мінімалізм. Проте свою функцію програма виконує.
На головному екрані дають створювати сцени та розміщувати на них програми, макроси, дії тощо. На панелі праворуч є готові, базові функції, які можна встановити на екрани. Це різні корисні утиліти типу вимірювання швидкості інтернету, визначення IP, показники ОЗП та ПЗП, запуск конкретного сайту тощо.
Ліворуч бачимо різні сцени або «сторінки», які можна створювати. Також вище є кнопка, яка відкриває вбудований магазин утиліт та доповнень для консолі. Звичайно, «магазин» лише назва, бо усі це безплатно. Тут є найрізноманітніші плагіни для безлічі програм, пакети іконок тощо. Після їх завантаження вони з’являються на головному екрані, в меню праворуч.
Також відмічу, що іноді магазин глючить і не завантажує певні плагіни з першого разу. Іноді допомагає просто натиснути кнопку «Встановити» ще раз, але іноді доводилося перезапускати програму, бо інакше неможливо було нічого зробити. Тобто фірмове ПЗ має деякі несуттєві глюки.
Досвід користування FIFINE AmpliGame D6
До консолі FIFINE AmpliGame D6 треба придивлятися уважніше. Річ у тім, що з одного боку вона мені дуже сподобалася, а з іншого ні. Тому поясню по кожному пункту окремо і нагадаю, що я ділюся власними спостереженнями, думками та враженнями, які можуть відрізнятися від ваших.
Пристрій сподобався мені своєю простотою та одночасною багатофункціональністю. Це пластикова коробочка з підсвічуванням та 15 екранчиками здатна суттєво спростити життя користувача комп’ютера, монтажера відео, геймера, ігрового стрімера, блогера тощо. При наявності уяви та фантазії та при певному складі розуму можна поназначати на кнопки-екранчики купу задач та команд, спростити певні процеси та позбавити себе великої частини рутини, та й загалом зробити життя простішим. Але якраз у фразі «При наявності уяви та фантазії та при певному складі розуму» і криється головний нюанс.
Щоб FIFINE AmpliGame D6 вам окупився та взагалі став у пригоді треба мати оцю певного роду «думалку», за допомогою якої ви будете вигадувати як спрощувати собі життя. Де та який плагін поставити, що встановити, на яку програму, як це використовувати тощо. Не усі захочуть цим займатися і не усі просто зможуть використовувати консоль на повну, а не тільки просто виставити собі щось на перший головний екран і нехай стоїть для краси.
Цей гаджет дійсно може стати одним з найкращих помічників користувача ПК й не тільки, але до всього цього треба ще й звикати. І оце мінус. Навіть якщо ви собі понаставляєте плагінів, понастворюєте сторінок для різних програм та задач, то вам ще треба буде звикнути цим усім користуватися. Натискати кнопку на консолі, а не на клавіатурі, наприклад, якщо ви користуєтеся Adobe Premiere Pro чи будь-якою іншою програмою.
Наприклад, в моєму випадку лише через кілька днів я більш-менш звик вимикати ноутбук через консоль та запускати певні програми, бо так дійсно швидше, але в мене була одна звичка це робити, а тепер треба інакше. Так, це простіше, але ж звичка є на інші дії. І так з усіма процесами спрощення. Вам треба буде створити нові звички замість старих і на це піде певний час. А користуватися деякими програмами, тим же Adobe Lighyroom, доведеться вчитися буквально наново. Так, FIFINE AmpliGame D6 суттєво спростить життя, але в майбутньому. А перший час і в певних моментах ускладнить його і до цього треба бути готовим.
Ціна та конкуренти
FIFINE AmpliGame D6 продається за ціною 4999 гривень. Комусь за подібний гаджет буде дивно віддавати такі гроші, і я їх розумію, але у своєму сегменті це адекватна ціна.
Хоча хтось скаже, що найголовніший конкурент, Elgato Stream Deck MK.2 коштує від 6300 гривень і не сильно дорожче, а ще є просунута версія Elgato Stream Deck + з додатковими колесиками за 10 500 гривень. А інші скажуть, що декілька тисяч тут мають велике значення, бо це половина суми. Також на ринку представлений доступніший контролер A-Jazz AKP153 за 3850 гривень, але про нього дуже мало інформації, тому оцінити функціонал без тестів складно.
Висновок:
FIFINE AmpliGame D6 — компактний та безумовно потужний інструмент в руках певного типу людей, що здатні придумати собі покращення та полегшення в роботі, іграх, стрімах та розвагах. Також до цього доведеться звикати та витрачати певний час для створення різноманітних налаштувань під себе. Проте результат однозначно буде того вартий, просто не усі готові це робити. Вам треба це розуміти перед купівлею, тому будьте уважні та добре подумайте.
Купити в ЦИТРУС