У Мінекономіки планують боротися з безробіттям з допомогою ШІ
У Мінекономіки планують боротися з безробіттям з допомогою ШІ

У Мінекономіки планують боротися з безробіттям з допомогою ШІ

У минулому році перенавчання для пошуку роботи пройшли близько 100 тисяч людей.

На допомогу у пошуку роботи безробітним на українському ринку праці планують залучати інструменти штучного інтелекту. Це — одна з дев’яти ключових рекомендацій Інституту глобальних змін Тоні Блера, який провів дослідження ринку праці в Україні та підготував стратегію розвитку людського капіталу в Україні. Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки.

«Ми залучаємо всесвітньо відомі інституції з багатим міжнародним досвідом, аби впроваджувати найбільш ефективні політики посилення ринку праці. Інститут Тоні Блера презентував дев’ять напрямків, які можуть сприяти збільшенню зайнятості та економічної активності населення як в короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі», — розповіла заступниця міністра економіки України Тетяна Бережна.

Наразі Мінекономіки зосередилося на трьох основних напрямках:

  • впровадження технологій на ринку праці, залучення ШІ до процесів пошуку вакансій та кадрів;
  • подолання перешкод для працевлаштування жінок;
  • перенавчання та опанування нових професій.

За даними дослідженням Інституту Тоні Блера, наразі 37% безробітних людей в Україні готові змінити професію чи пройти перенавчання. За минулий рік Міністерство економіки України спільно з Державною службою зайнятості та донорами реалізувало низку програм перенавчання для українців. Близько 100 тисяч людей опанували нові професії чи підвищили кваліфікації.

Нагадаємо, у листопаді 2024 року Державна служба зайнятості представила мобільний застосунок, орієнтований на потреби пошукачів роботи.

Після авторизації з використанням кваліфікованого електронного підпису, Bank ID, «Дія.Підпис», а також у гостьовому режимі користувач переходить на єдиний портал вакансій, де може переглядати доступні пропозиції.

У застосунку також передбачена можливість подати заявку на ваучер для проходження спеціалізованого навчання або пройти онлайн-курс від Державної служби зайнятості.

Фото: Unsplash

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Мінекономіки
Джерело матеріала
loader