Навіщо в СРСР консервували воду в жерстяні банки: пояснення здивує багатьох
Навіщо в СРСР консервували воду в жерстяні банки: пояснення здивує багатьох

Навіщо в СРСР консервували воду в жерстяні банки: пояснення здивує багатьох

Воду в банках могли дозволити собі не всі, адже виготовляли її виключно для окремих груп населення.

Ви дізнаєтеся:

У радянський період неодноразово впроваджували нестандартні рішення, які зараз можуть здаватися досить дивними та незрозумілими. Наприклад, у СРСР консервували не лише мʼясо, овочі та рибу, але й воду, хоча дефіциту питної води не було. Главред зʼясував, чому у 20 столітті вдавалися до таких незвичних методів консервації.

Автор YouTube-каналу Історик розповідає, що у 1925 роках розпочалося будівництво нових та модернізація старих консервних заводів. Вже до 1940 року обсяг виробництва консервованої продукції збільшився у 10 разів, проте під час Другої світової війни низка заводів були знищені.

Відновити промислові обʼєкти вдалося аж у другій половині 20 століття. Відтоді почали консервувати не лише мʼясо чи овочі, але й готові страви, наприклад, котлети, салати чи кашу з мʼясом.

Згодом зʼявилася і консервована вода, яка зараз здається просто феноменом.

Вода в жерстяних банках випускалася вагою 240 грамів, а термін придатності складав 2 роки з дати виготовлення. Вода могла зберігатися з -35 °C до +66 °C.

Воду спеціально готували, кип'ятили, додавали трохи аскорбінової кислоти.

Купити такі консерви у звичайному магазині було неможливо, адже вони призначалися для індивідуального споживання на рятувальних шлюпках і плотах морських суден.

Якщо раптом морякам доводилося покинути корабель і провести кілька днів на морі, їм дуже допомагали такі консерви.

Автор каналу додає, що в 21 столітті теж можна знайти консервовану воду, лише вона виробляється не в жерстяних банках, а у герметичних пакетах.

Читайте також:

Що відомо про YouTube-канал "Історик"?

YouTube-канал "Історик" пропонує глядачам різноманітний контент, пов'язаний з історією та цікавими фактами з СРСР. Аудиторія каналу - понад 600 підписників.

Джерело матеріала
loader