Постанова Кабінету Міністрів про порядок відстрочки від призову на військову службу, що на днях набула чинності, суперечить закону про мобілізацію. Про це на своїй сторінці у «Фейсбуці» написав член комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Роман Грищук (фракція "Слуга народу").
- 16 січня набула чинності постанова КМУ про порядок відстрочки від призову на військову службу. І два абзаци викликають занепокоєння і в освітян, і в мене особисто. Вони суперечать закону про мобілізацію та мобілізаційну підготовку і можуть викликати дуже неоднозначне трактування, - зазначив Грищук.
Він пояснив, що згідно з постановою відстрочка студентам та аспірантам надається «на семестр, але не більш як на шість місяців», а науковцям, науково-педагогічним, педагогічним працівникам – до кінця навчального року, «але не більш як до настання обставин, за яких особа втрачає законні підстави для відстрочки».
- За цією постановою відстрочка надається до кінця навчального року, тобто травень-червень. Що тоді з викладачами в літні місяці? (...) Щодо студентів ті ж самі ризики, - пояснив нардеп.
Грищук висловив думку, що постанову Кабміну необхідно «терміново привести у відповідність до чинного закону, за яким викладачам надається відстрочка від мобілізації на час трудового договору, а студентам - на весь період навчання».
- Ситуація, коли студентів і викладачів можна мобілізувати під час канікул, неприйнятна, - додав Грищук, наголосивши, що він вже підготував звернення з цього питання до прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.
- 22 січня у "Резерв+" відновили відстрочки для студентів та аспірантів.
- 18 січня в Міноборони заявили, що усі громадяни України, визнані "обмежено придатними" до військової служби до 4 травня 2024 року, зобов'язані пройти повторну військово-лікувальну комісію до 4 лютого, щоб підтвердити чи змінити свою придатність до військової служби. Якщо цього не зробити, їх статус у системі "Резерв+" зміниться на "в розшуку".