22 січня: яке сьогодні свято і що не можна робити
22 січня: яке сьогодні свято і що не можна робити

22 січня: яке сьогодні свято і що не можна робити

22 січня в Україні святкують свято IV Універсалу (День проголошення незалежності Української Народної Республіки, 1918), а також - День Соборності України (1919). Віряни вшановують день пам’яті святого апостола Тимотея.  До кінця року залишається 343 дні.

Яке сьогодні церковне свято

22 січня в православному календарі - день пам’яті святого апостола Тимотея. Тимофій (Тимотей) народився у Лістрі (сучасна Туреччина), у родині, де мати була єврейкою, а батько – язичником. Його мати, Євніка, та бабуся, Лоїда, були віруючими і вчили його вірі. Саме вони стали основними джерелами його духовного виховання. Це могло мати великий вплив на його життя і на рішення стати християнином.

Тимофій зустрів апостола Павла, коли той проходив через Лістру під час своєї другої місіонерського подорожі. Павло побачив у Тимофії потенціал і, побачивши його християнську вірність, запросив його приєднатися до свого служіння. Тимофій став помічником Павла і супроводжував його в подорожах, проповідуючи Євангеліє разом з ним.

Тимофій був важливою фігурою у створенні ранніх християнських громад. Павло часто згадував його як свого вірного співробітника і довірену особу, яка допомагала організовувати церковне життя і підтримувати громади. Тимофій був посланий Павлом у різні міста, щоб продовжувати місіонерську діяльність, налагоджувати порядок і вирішувати складні питання в церквах.

Павло написав два послання до Тимофія, які є частиною Нового Завіту. У них він дає поради щодо пастирського служіння, організації церкви та вчить зберігати вірність вірі. Особливо важливою є порада Павла бути прикладом для інших вірян і твердо стояти на істині, навіть у часи випробувань.

Його мученицька смерть сталася в Ефесі, де він служив єпископом. Він був убитий під час погромів язичниками, коли він виступав проти святкування язичницького свята. За іншими даними, він був побитий камінням або страчений через свою проповідь християнської віри.

Фото: pixabay.com

Прикмети та звичаї 22 січня

  • На вікнах з'явилися візерунки від морозу — холод протримається ще довго.
  • Сніжить — буде багатий урожай зернових.
  • На склі з'являється конденсат — до потепління.

Що сьогодні не можна робити

Згідно з народними прикметами цього дня краще не вирушати в далеку дорогу, тому що подорож буде невдалою. Також забороняється викидати сміття з будинку після заходу сонця — разом з ним з оселі "піде" щастя.

Зазвичай святому апостолу Тимофію моляться про дарування сил, здоров'я, зміцнення віри і допомогу в різних справах. За старих часів селяни перевіряли залишки зерна і підраховували, чи вистачить до кінця зимового сезону.

Як назвати дитину, яка народилася 22 січня

Сьогодні іменини святкують Агатон, Ананій, Анастасій, Гавриїл, Георгій, Євфимій, Іван, Йосип, Леонтій, Леонтій, Макарій, Мануїл, Микола, Парод, Петро, ​​Сіоній, Тимотей та Яків.

Історичні події 22 січня

1863 — спалахнуло Січневе повстання проти панування Російської імперії.

1905 — масовий розстріл робітничої демонстрації в Петербурзі, очолюваної священником Георгієм Гапоном — «Кривава неділя». Четвертий Універсал Української Центральної Ради

1918 — у будинку Педагогічного музею Малою Радою затверджено IV Універсал, що проголосив Україну незалежною державою. Універсал Директорії УНР про Злуку

1919 — Директорія УНР проголосила Акт злуки УНР та ЗУНР. ЗУНР перетворено в Західні області УНР.

1942 — з Києва вирушив перший потяг з робітниками, загітованими на роботу в Німеччині (остарбайтери). Згодом такі вивезення стануть примусовими.

1963 — Федеральний канцлер ФРН Конрад Аденауер і президент Франції Шарль де Голль підписали в Парижі франко-німецький договір про дружбу (Єлисейський договір).

1969 — 21-річний офіцер Віктор Ільїн спробував здійснити замах на генерального секретаря ЦК КПРС Леоніда Брежнєва, однак помилково обстріляв машину, в якій їхали космонавти.

1970 — відбувся перший регулярний політ «Боїнга 747» з пасажирами на борту — літак вилетів з Нью-Йорка і через шість з половиною годин приземлився в Лондоні.

1987 — Філ Донаг'ю став першим американським ведучим, що провів телевізійні ток-шоу в СРСР.

1990 — майже все населення Баку вийшло на поховання жертв «Чорного січня».

1992 — канадка українського походження Роберта Боднар, завдяки участі в програмі Space Shuttle, стає першою канадкою та першим неврологом у космосі.

1992 — 22-23 січня відбувся І Всесвітній конгрес українців.

2010 — Віктор Ющенко підписав Указ про присвоєння провідникові ОУН Степанові Бандері звання Героя України.

2014 — перші загиблі на Майдані у Києві (Небесна Сотня).

Джерело матеріала
loader
loader