Для декларації з лікарем дитині не потрібен ідентифікаційний код - Нацслужба здоров'я
Для декларації з лікарем дитині не потрібен ідентифікаційний код - Нацслужба здоров'я

Для декларації з лікарем дитині не потрібен ідентифікаційний код - Нацслужба здоров'я

Дітям до 14 років не потрібно обов'язково отримувати Реєстраційний номер облікової картки платника податків для проходження верифікації в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ).

Про це у Фейсбуці повідомляє Національна служба здоровʼя, передає Укрінформ.

"У соцмережах поширюється недостовірна інформація щодо необхідності отримати Реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) дітям для проходження верифікації. Вкотре нагадуємо лікарям та пацієнтам: дітям до 14 років не потрібно обов'язково отримувати РНОКПП спеціально для проходження верифікації даних в Центральній базі даних Електронної системи охорони здоров’я з Державним реєстром фізичних осіб-платників податків. НСЗУ не висуває і не буде висувати такої вимоги", - йдеться у повідомленні.

Як наголошують в НСЗУ, дітям до 14 років достатньо мати Свідоцтво про народження. Надалі верифікація записів про дітей буде відбуватися саме по Свідоцтву про народження.

Як нагадали у Нацслужбі здоровʼя, верифікації підлягають виключно: прізвище, ім'я та по батькові; дата народження; реєстраційний номер облікової картки платника (за наявності); серія і номер документа, що посвідчує особу (наприклад, свідоцтво про народження, паспорт тощо, для пацієнтів, які відмовилися від РНОКПП).

Водночас, як наголосили в НСЗУ, пацієнту зі статусом “Неуспішна верифікація” НЕ може бути заблоковано доступ до медичної допомоги.

"Незалежно від статусу верифікації пацієнта медичні послуги в закладах охорони здоровʼя, які мають договір з НСЗУ, надаються пацієнту БЕЗОПЛАТНО. Також нагадуємо, що на оплату закладам охорони здоров'я впливають виключно пацієнти старше 18 років зі статусом “Неуспішна верифікація” за результатом верифікації з Державним реєстром фізичних осіб-платників податків", - зазначили в НСЗУ.

Як додали в НСЗУ, автоматична верифікація пацієнтів Центральної бази даних електронної системи охорони здоровʼя з Державним реєстром фізичних осіб — це процес, який відбуватиметься безперервно на постійній основі.

Як повідомляв Укрінформ, із 1 січня 2025 року всі медзаклади і державні медустанови працюватимуть виключно через Програму медгарантій.

Теги за темою
Діти Міністерство охорони здоров’я Медицина
Джерело матеріала
loader