Axios: Google не інтегруватиме фактчекінг поки добровільний кодекс у ЄС не стане законом
Axios: Google не інтегруватиме фактчекінг поки добровільний кодекс у ЄС не стане законом

Axios: Google не інтегруватиме фактчекінг поки добровільний кодекс у ЄС не стане законом

Google продовжить інвестувати в інструменти розпізнання ШІ на платформах.

Президент Google із глобальних справ Кент Вокер у листі, написаному заступнику генерального директора відділу контенту та технологій Європейської комісії Ренате Ніколай повідомив, що компанія не інтегруватиме фактчекінг до результатів пошуку та видачі відео YouTube, і не використовуватиме їх для ранжування чи видалення вмісту перед тим, як добровільний кодекс стане законом у найближчому майбутньому. Про повідомив Axios, що отримав копію листа.

Кент Вокер написав, що інтеграція фактчекінгу, яка вимагається новим Кодексом практики ЄС щодо дезінформації, «просто не підходить або неефективна для наших служб» і, що Google не братиме на себе таке зобов’язання.

Кодекс практики ЄС щодо дезінформації, запроваджений у 2022 році, містить кілька добровільних зобов’язань, які мають виконувати технологічні та приватні компанії, зокрема співпрацюючи з організації, що перевіряють факти. Кодекс передував ухваленню нового закону ЄС про модерацію контенту.

Минулого року у Єврокомісії відбулися закриті дискусії з представниками технологічних компаній, на яких їх закликали перетворити набір добровільних заходів на офіційний кодекс поведінки, відповідно до вимог закону про цифрові послуги, до ухвалення закону про модерацію контенту.

Вокер зазначив у своєму листі, що Google уже повідомила Єврокомісії, що не планує виконувати цього.

Разом із цим він запевнив, що поточний підхід до модерації контенту працює, і в якості доказа послався на успішне модерування контенту під час минулорічного «безпрецедентного циклу глобальних виборів».

Також зазначив, що нову функція, запроваджена на «Ютубі» минулого року, яка дозволяє деяким користувачам додавати контекстні нотатки до відео, «має значний потенціал».

Вокер додав, що Google продовжить інвестувати в такі технології модерації контенту, як водяні знаки Synth ID і позначення ШІ на «Ютубі».

  • Читайте також: Google домовився з Associated Press про створення стрічки новин у реальному часі в додатку Gemini

Нагадаємо, міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) і Європейська федерація журналістів (EFJ) закликали президентку Європейської комісії Урсулу фон дер Ляєн запобігти реалізації в ЄС одностороннього рішення компанії Meta припинити програму фактчекінгу.

Перед цим, 7 січня гендиректор Meta Марк Цукерберг повідомив, що у США компанія припинить свою програму фактчекінгу за участі організацій — довірених партнерів і замінить її системою, керованою спільнотою користувачів, схожою на «Нотатки спільноти» в соцмережі X.

Фото: Google Chrome / Getty Images

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Євросоюз Google
Джерело матеріала
loader