Понад 1000 екземплярів пропагандистської літератури завезли у бібліотеки тимчасово окупованого Маріуполя із Санкт-Петербургу. Про це повідомив Центр національного спротиву (ЦНС).
«Кремль перетворив українські книгозбірні на центри русифікації та промивки мізків місцевого населення. Серед завезеної макулатури: "смерш", "спецназ", "штрафбат", всілякі "слєпой протів бєшеного" та інший кремлівський шлак. У такий спосіб ворог "заповнює" фонди знищених українських бібліотек», — розповіли в ЦНС.
У Центрі нагадали, що загалом Росія визнає фонди українських бібліотек на ТОТ України «екстремістськими». При цьому «екстремістами» стали не лише класики української літератури, але й підручники з історії, твори про Голодомор, злочини комуністичного режиму, а також дитячі казки.
- Читайте також: Тарас Кремінь: Російські окупанти знищили або пошкодили майже тисячу українських бібліотек
Раніше стало відомо, що росіяни завезли до українських шкіл на тимчасово окупованих територіях біографію російського диктатора Володимира Путіна із вигаданими або маніпулятивно трактованими фактами його життя.
У вересні ЦНС повідомляв про те, що російські загарбники закуплять 6100 комплектів написаних у Кремлі підручників з переписаною історією для технікумів та коледжів тимчасово окупованої Донеччини. Для цього колаборанти планують витратити майже 7 мільйонів російських рублів.
У серпні ми також повідомляли про те, що російські загарбники роздадуть школярам на окупованих територіях Луганської області понад 100 тисяч щоденників з переписаною історією регіону. За даними Луганської облдержадміністрації, після розповіді про ХІХ століття, про часи Російської імперії, відразу йде 2014 рік, окупація регіону Росією — «ніби між цим нічого й не було». Таким чином повністю упускається історія Луганщини в складі незалежної України і навіть у складі УРСР.
Ілюстрація: ЦНС
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.