Проблем із постачанням дронів у підрозділи Сил оборони наразі немає - військовий
Проблем із постачанням дронів у підрозділи Сил оборони наразі немає - військовий

Проблем із постачанням дронів у підрозділи Сил оборони наразі немає - військовий

Постачання літаючих безпілотників у підрозділи Сил оборони наразі достатньо налагоджене.

Про це в інтерв’юУкрінформу сказав начальник штабу 475-го окремого штурмового батальйону «CODE 9.2» у складі 92-ї ОШБр ЗСУ Андрій Міщенко.

«З цим проблем немає: зараз нормально налагоджене постачання FPV і від держави, і від волонтерів, і ДССЗЗІ (Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України – ред.) підключилася. Є ціла програма заохочення підрозділів безпілотників від Держспецзв’язку «Бонус+», започаткована влітку Мінцифри», – розповів він.

За словами військовослужбовця, кожний підрозділ Сил оборони, що працює з БПЛА, вносить всі свої ураження в спільну систему. Пілоти вказують координати, додають відео уражень, і дані проходять верифікацію. За кожну підтверджену ціль (знищений особовий склад, техніку, інфраструктурні об’єкти тощо) за програмою «Бонус+» нараховуються певні бали. Вони накопичуються протягом місяця, і наприкінці їх обмінюють на нові дрони.

«Це можуть бути ударні бомбери, FPV, «Мавіки» розвідувальні. І в результаті наш підрозділ по важких бомберах повністю перейшов на забезпечення за програмою «Бонус+». Наші 12 екіпажів у роті важких бомберів знищують стільки ворожих цілей, що за рахунок одних лише балів повністю перекриваємо втрати за місяць і ще й маємо невеликий запас», – повідомив начальник штабу батальйону.

Як розповів Міщенко, для ураження однієї цілі в середньому треба здійснити 8-10 вильотів. Українські виробники виготовляють вже достатню кількість дронів-камікадзе і намагаються замінити імпортовані запчастини власним виробництвом.

«Навіть 20% ефективності FPV варті того, щоб їх виробляти, літати і знищувати. FPV коштує 400-500 дол. Що таке пластик за 400 дол. проти ціни людського життя?» – зауважив він.

Як повідомлялося, 475-й окремий штурмовий батальйон з посиленою компонентою БПЛА у складі 92-ї ОШБр ЗСУ нещодавно почав формуватися на базі підрозділу «CODE 9.2», що вважається одним із найефективніших БПЛА-підрозділів у ЗСУ. Підрозділ бере участь у бойових діях на Харківщині та в Курській області РФ. Протягом 2024 року бомберами «Вампір» екіпажі підрозділу знищили майже 1,5 тис. одиниць ворожої техніки.

Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала
loader
loader