Планові щеплення: МОЗ збирається перейти на комбіновані вакцини
Планові щеплення: МОЗ збирається перейти на комбіновані вакцини

Планові щеплення: МОЗ збирається перейти на комбіновані вакцини

Міністерство охорони здоровʼя планує використовувати комбіновані вакцини для вакцинації за Національним календарем щеплень, що передбачає внесення до нього відповідних змін.

Про це в інтервʼю Укрінформу повідомив заступник міністра охорони здоровʼя - головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

"Дуже важливий момент, який пропонується в календарі, - це застосування комбінованих вакцин. Однією з наших стратегій є зменшення кількості ін'єкцій для дитини під час відвідування пункту щеплення в закладі охорони здоров'я. ...Раніше деякі батьки за власний рахунок купували комбіновані вакцини для щеплення дітей. Тепер ітиметься про те, що таким вакцинам буде віддаватися перевага (при проведенні рутинних щеплень - ред.). Конкретно - мова про вакцини, де застосовується щонайменше п'яти антигенів, тобто забезпечується захист від п'яти інфекційних захворювань під час одного раунду або одного візиту вакцинації- це кашлюк, дифтерія, правець, гепатит Б і гемофільна інфекція", - зазначив Кузін.

Він зазначив, що вакцинація проти цих хвороб є у Національному календарі щеплень. Зміни ж, які пропонуються до нього, мають на меті гармонізувати його з можливістю використання мультикомпонентних вакцин і оптимізувати вакцинацію від гепатиту B, яку проводять у пологових будинках.

"Вакцинацію від гепатиту B у першу добу життя дитини, так звану нульову дозу, пропонується виключити. В запропонованій редакції календаря щеплень вакцинація від гепатиту В буде проводитися у два місяці, чотири місяці, шість місяців, 18 місяців. Раніше у нас використовувався графік: перший день життя, два місяці і шість місяців", - розповів Кузін.

За його словами, вакцинація проти гепатиту В в перші дні життя як виняток залишиться для окремих категорій дітей із груп ризику. Наприклад, якщо у матері підтверджений вірусний гепатит В або у дитини низька маса тіла тощо.

Крім того, зазначив головний держсанлікар, при вакцинації проти поліомієліту пропонується відмовитися від використання оральної поліомієлітної вакцини (ОПВ) та перейти на застосування інактивованої поліомієлітної вакцини (ІПВ). За словами Кузіна, такий перехід планувався ще кілька років тому, але війна завадила реалізації цих планів. За його словами, використання ІПВ є стандартною рекомендацією ВООЗ, і багато країн уже відмовилися від оральної поліомієлітної вакцини.

Наразі в графіку щеплень від поліомієліту інактивована вакцина (ІПВ) застосовується у 2 та 4 місяці, оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ) – у 6 та 18 місяців, а також у 6 і 14 років.

Згідно з запропонованими змінами, вакцинація дітей для профілактики поліомієліту проводитиметься у два місяці (перша доза), чотири місяці (друга доза), шість місяців (третя доза), 18 місяців (четверта доза) та шість років (п'ята доза). Таким чином, введення вакцини проти поліомієліту у віці 14 років скасовується. При цьому має використовуватися інактивована поліомієлітна вакцина, як окремо, так і в складі комбінованих вакцин.

Також, як розповів Ігор Кузін, пропонується проводити щеплення проти туберкульозу у перші 24 години життя дитини. В поточному календарі воно проводиться на треттю, четверту або п'яту добу життя. Якщо ж дитина не отримала щеплення в пологовому будинку, то до 18 років вона може це зробити.

Повний текст інтерв'ю буде опублікований на сайті Укрінформу найближчим часом.

Як повідомлялося, МОЗ винеслона громадське обговорення проєкт наказу "Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні".

Теги за темою
Міністерство охорони здоров’я
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader