Герой України оцінив масштаби проблеми СЗЧ в українській армії
Герой України оцінив масштаби проблеми СЗЧ в українській армії

Герой України оцінив масштаби проблеми СЗЧ в українській армії

Професійний військовий, який брав участь у звільненні Херсона, Герой України Ігор Кондратевич розповів, що у його підрозділі дуже мало людей вдалося до самовільного залишення частини (СЗЧ). Деталями явища СЗЧ у війську він поділився в інтервʼю «Главкому».

«Дуже мізерна кількість людей була у нашому підрозділі, яка вдалася до самовільного залишення частини. За весь час моєї служби буквально декілька випадків», – наголосив Герой.

За його словами, люди, які йшли з його частини – назад вже не поверталися. А якщо і мали таке бажання, то їм відмовляли у цьому.

«Якщо людина, що була у мене, вдалася до СЗЧ, то я не сильно хорошої думки був про цю людину. Так, були ті, що казали, що хочуть повернутися. Але я казав: вибачайте, хлопці. Сказав, що знаю, що вони і надалі не виконуватимуть бойові завдання, далі варитимуть воду, розповідатимуть, що у них щось болить, що хтось образив тощо», – пояснив Кондратевич.

Водночас військовий знає випадки, коли люди поверталися із СЗЧ до іншого підрозділу, де змогли себе реалізувати. Це може бути, якщо людина «не тягнула службу» у штурмовому підрозділі, наприклад, але змогла ефективно оборону в бригаді на відносно стабільній лінії фронту.

«От особисто у мене були люди, які прийшли з інших підрозділів до мене після СЗЧ. Тепер вони працюють з нами, усе нормально», – додав Кондратевич. За його словами, у кожного бувають доволі різні ситуації, різні причини, чому й вдаються військові до СЗЧ.

Згодом Рада підтримала продовження терміну для добровільного повернення військовослужбовців із самовільного залишення частини (СЗЧ) до 1 березня 2025 року.

Раніше в застосунку «Армія+» з’явилася можливість подачі рапорту на повернення на службу після СЗЧ. Військовослужбовець, який виявив бажання повернутися на службу після самовільного залишення військової частини через застосунок «Армія+», має 24 години, щоб прибути до відділу Військової служби правопорядку.

До слова, у 2024 році почастішали випадки самовільного залишення частин (СЗЧ) військовими. Однак уже у вересні-жовтні їх кількість зменшилася.

Джерело матеріала
loader