Як повідомляє пресслужба УАФ, ця подія стала визначним кроком у розвитку інклюзивного спорту та продемонструвала унікальність і видовищність ампфутболу, передає Укрінформ.
«Зимовий кубок Ліги Дужих» є першою сходинкою до створення повноцінної системи змагань з ампфутболу в Україні. УАФ планує активно розвивати цей напрямок як один із пріоритетів на наступні роки.
Більшість із гравців - це ветерани, яким футбол допомагає у фізичній та психологічній реабілітації. У багатьох із них це також були перші офіційні матчі, перші голи, інтерв’ю та перемоги.
Турнір також привернув увагу до важливої місії ампфутболу — допомогти людям з ампутаціями або порушеннями функцій кінцівок повернутися до активного життя, знайти натхнення через спорт і подолати фізичні та емоційні виклики.
«Футбол має унікальну силу допомагати в реабілітації та відновленні. За оцінками, в Україні налічується понад 100 000 осіб з ампутаціями кінцівок, і багато хто з них - це військові, які отримали травми, захищаючи нашу країну. Цей перший турнір УАФ з ампфутболу демонструє, що немає нічого неможливого, коли є бажання та команда однодумців», - зазначив президент УАФ Андрій Шевченко.
В історичному турнірі взяли участь п’ять команд: АМП ФК «Київ», МСК «Дніпро», ФК «Покрова АМП», ФК «Покрова-2» та «Шахтар Сталеві».
Загалом було зіграно 11 матчів. Найкращими бомбардирами змагань стали гравці ФК «Покрова АМП»-2 - Юрій Сущ та Дмитро Куць. Обидва забили по два мʼячі.
У фіналі першого «Зимового кубку Ліги Дужих» команда зі Львова ФК «Покрова-2» обіграла АМП ФК «Київ» - 1:0.
Автор переможного голу Дмитро Куць до війська пішов ще 2013 року. Згодом були війна і важке поранення від підриву на міні під Кліщіївкою…
«Це дуже важливо для військових, ампфутбол дає можливість реабілітуватися і повернутися в суспільство. Завдяки футболу я не помічаю того, що в мене немає ноги», - сказав Дмитро.
Довідково:
«Ліга Дужих» - соціальний проєкт Української асоціації футболу, який допомагає людям з ампутаціями або порушенням функцій однієї з кінцівок повернутися до активного життя, знайти натхнення через спорт.
Ампфутбол - вид спорту для людей з ампутаціями або вродженими вадами кінцівок. На полі у складі команди перебувають сім гравців (шість польових і воротар). Існують жіночі, чоловічі та міксовані команди.
Фото: uaf.ua.