Для того, щоб закарбувати своє ім'я в історії Байдену потрібно було запросити Україну в НАТО. Таку думку 24 Каналу висловив політолог Ігор Чаленко, додавши, що тоді він би запам'ятався назавжди не лише українцям, але й американцям.
Яким було правління Байдена
Під час фінальної промови американський президент дуже ствердно заявляв, що він вжепереміг Владіміра Путінай все відбувалося за найкращим сценарієм. Звісно, Україна має за що дякувати Сполученим Штатам, зокрема за 177 мільярдів доларів допомоги. Хоча Володимир Зеленський заявляв, що половина цих коштів так і не дійшла.
Але з іншого боку, "політика червоних ліній" перевела війну на етап виснаження, що стало великою помилкою. Очевидно, що США зайняли позицію стримування, але не завдання Росії остаточної поразки.
В останньому кварталі 2022 року було зрозуміло, що Росія може програти. Але натомість їй дали час на створення "лінії Суровікіна", на окопування, вивчення нових зразків озброєння та оновлення власної тактики,
– підкреслив Ігор Чаленко.
Тобто Байден фактично дав часові можливості для Путіна, щоб він врятував Росію від розгрому в Україні.
США вірили у ядерний блеф
Росія з перших днів війни намагалася залякати Україну ядерною зброєю, що, очевидно, було блефом. Ще у січні 2022 року Путін підтримав заяву про неможливість застосування ядерної зброї. Вона залишалася інструментом стримування, але аж ніяк не атаки.
Я не хочу однозначно трактувати 4 роки Байдена при владі, він все-таки президент США, а не України. Були добрі сторінки, були погані, але те, що ми не використали всі шанси, щоб якнайшвидше зупинити війну перемогою демократії – це очевидно,
– наголосив політолог.
Тема членства в НАТО чимось нагадує російський блеф щодо ядерної зброї, адже з часу створення організації ще у 1949 році, вона мала безпосередній кордон з Радянським Союзом. Він проходив через Норвегію.
Байден помилявся
Щодо членства в НАТО, то, на думку політолога, це була серйозна помилка адміністрації Байдена. Ймовірно, цю тему хотіли використати як елемент для майбутніх переговорів, щоб знайти умовний компроміс. Звісно, Україна з 2014 року пройшла великий шлях, який важко переоцінити. Українська армія однозначно тільки посилила б Альянс.
Після завершення холодної війни приєдналися країни Балтії, а вже в часі повномасштабної – Фінляндія. Тому спільні кордони між НАТО і Росією були весь час існування Альянсу,
– додав політолог.
Всі тези, що Україна нібито має бути буферною зоною і не може стати членом НАТО – це лише чергові погрози Росії, той самий блеф, що з ядерною зброєю.
Зауважимо, у прощальній промові Байден сказав, що його адміністрація заклала основи, які дозволять забезпечити світле майбутнє для українського народу. Також він відзначив ефективність санкцій, ослаблення Росії та вивід американських військ з Афганістану.