Гриби-вбивці, як у The Last of Us: пожежі в Каліфорнії посилили загрозу тяжких інфекцій для людства
Гриби-вбивці, як у The Last of Us: пожежі в Каліфорнії посилили загрозу тяжких інфекцій для людства

Гриби-вбивці, як у The Last of Us: пожежі в Каліфорнії посилили загрозу тяжких інфекцій для людства

Пожежі у Каліфорнії не лише знищують цілі райони, а й створюють нові загрози здоров'ю. У диму від вогню фахівці помітили небезпечну тенденцію: грибкові суперечки, які переносять цей дим, можуть поширюватися на великі відстані і підвищувати ризик рідкісних інфекцій.

Особливо під загрозою люди з ослабленим імунітетом – навіть короткочасне вдихання суперечка може бути небезпечною.

Як пояснив доктор Мартін Хенігль з Медичного університету Граца для Daily Mail, зміна клімату робить умови сприятливішими для грибків, які тепер можуть адаптуватися до вищих температур, у тому числі всередині людського організму.

Кокцидіомікоз (Valley Fever) / фото: Daily Mail

"Інфекція вбиває 100 випадків. Може потрапити в кров і поширюватися на життєво важливі органи", – йдеться у постері.

Хоча панікувати з приводу "грибкового апокаліпсису", як у серіалі "Останні з Нас", рано, вчені стурбовані швидкими мутаціями грибків та їхньою стійкістю до ліків.

Одним з найнебезпечніших захворювань, яке може бути спричинене такими грибками, є кокцидіомікоз, також відомий як Valley Fever. Цей грибок мешкає у ґрунтах посушливих регіонів і може потрапляти у повітря під час потужних пожеж, поширюючись на великі відстані.

В останні роки випадки кокцидіомікозу в Каліфорнії зростають, і для людей зі слабким імунітетом хвороба може призвести до тяжких наслідків для легенів, мозку та інших органів.

The Last of Us / фото: кадр із серіалу

Незважаючи на низький ризик глобальної грибкової епідемії, вчені закликають до посилення моніторингу та попередження в районах, які постраждали від пожеж. Ведуться роботи зі створення нових препаратів та методів контролю, щоб упоратися з цим викликом.

Потрібно бути готовими до можливих несподіваних поворотів у боротьбі з інфекціями, особливо за умов змін клімату.

Крім того, Знай.ua повідомляв батькам, які зіткнулися з проблемами в "Дії": поради щодо оформлення "єМалятко"

Джерело матеріала
loader