В Україні створюють мережу Центрів ментального здоров’я для військових та ветеранів
В Україні створюють мережу Центрів ментального здоров’я для військових та ветеранів

В Україні створюють мережу Центрів ментального здоров’я для військових та ветеранів

В Україні створюють мережу Центрів ментального здоров’я для військових та ветеранів

Центри «Повернення» працюватимуть в кожному регіоні та допомагатимуть.

Віктор та Олена Пінчуки започаткували всеукраїнську мережу центрів ментального здоров’я та психологічної підтримки для військових «Повернення», які будуть працювати в кожному регіоні України. Перший із них ще цієї зими  планують відкрити у Дніпрі.

Проєкт буде націлений на всебічну підтримку  ментального здоровʼя військових, ветеранів та їхніх родин, які зазнали психологічної травми внаслідок російської агресії в Україні, та забезпечить їм доступ не лише до професійної психологічної допомоги, а й створить системну підтримку тих, хто пережив найважчі моменти війни.

Проєкт розвиватимуть за двома ключовими напрямками:

  • створення всеукраїнської мережі центрів ментального здоров’я «Повернення», де військові, ветерани та їхні родини зможуть отримати безкоштовну допомогу;
  • впровадження освітніх програм світового рівня для медичних фахівців (психологів, психотерапевтів, психіатрів), щоб забезпечити найкращі стандарти лікування й підтримки.

Заплановано, що Центри ментального здоров’я «Повернення» створять на базі державних медичних закладів і вони амбулаторно надаватимуть безоплатні послуги.

Таким чином вони не лише забезпечать психологічне відновлення українців, а й розвиватимуть галузь ментального здоровʼя в Україні через створення всеукраїнської мережі. Так, програми для фахівців передбачають обмін досвідом з українськими й міжнародним експертами та супервізорами, які мають ґрунтовний досвід роботи з психологічними травмами, зокрема наслідками війни.

«Травми війни часто невидимі, але їхній вплив на життя людей колосальний. Кожен українець несе на собі величезне психологічне навантаження. Але найважче, звичайно, тим, хто на фронті, хто постійно ризикує своїм життям, втрачає побратимів, посестер. Саме заради їхньої підтримки, їхнього повернення до повноцінного життя ми запускаємо цей новий проєкт. Вірю, що він  буде успішним. Я впевнений у професійності наших фахівців і в стійкості наших героїв та героїнь. Міцно стояти на ногах можуть і ті, у кого вони ампутовані, адже справжня сила народжується в голові. Саме психічна стійкість і віра в себе дозволяють долати найскладніші випробування», - пояснив мету проєкту його засновник, бізнесмен і філантроп Віктор Пінчук, який у 2023 році разом із дружиною Оленою  започаткували національну мережу реабілітаційних центрів для поранених військових RECOVERY.

У свою чергу Олена Пінчук зауважила, що створення  мережі цетрів саме для психологічної реабілітації надважливе, бо що довше триває війна, то складнішими стають проблеми ментального здоров’я, особливо для військових, які щоденно проходять через неймовірні випробування.

«У людської психіки є ресурс, він не безмежний. Питання ментального здоров’я не менш важливі й складні, ніж здоров’я фізичного. До них треба ставитися з максимальною увагою та повагою. Надзвичайно важливо, щоб у їх вирішенні брали участь справжні професіонали. Тому наше завдання — створити таку всеукраїнську мережу, в кожному з центрів якої наші герої та героїні відчуватимуть турботу фахівців найвищого рівня», - додала вона.

Очікується, що  Центри ментального здоров’я надаватимуть допомогу як через медичні заклади (центри), так і через мобільні мультидисциплінарні команди, які об’єднають клінічних кейс-менеджерів, лікарів-психіатрів, психологів, лікарів-психотерапевтів, медичних сестер, соціальних працівників, координаторів рецепції, водіїв і медичних реєстраторів. Завдяки такій структурі центри забезпечать ефективну та комплексну підтримку пацієнтів на різних етапах лікування й реабілітації.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожна п’ята особа, котра перебуває в районах, де ведуться воєнні дії, у будь-який момент протягом 10 років стикається з певною формою психічного розладу — від легкої депресії чи тривожності до психозу. При цьому майже кожна десята особа, зокрема серед ветеранів, може мати психічний розлад і потребувати допомоги. Що стосується військових, то вони постійно перебувають у ситуаціях, які можуть стати психотравмуючими, а без своєчасної допомоги — призвести до розвитку психічних розладів.

Додамо, що з початку 2023 року в Україні відкрито 15 інноваційних та безбар’єрних центрів RECOVERY, які надали якісні й безплатні послуги уже понад 20 000 поранених військових. У межах освітнього напряму RECOVERY понад 3000 медичних фахівців пройшли навчання й програми обміну досвідом, зокрема в США, Австрії, Латвії, Естонії, Литві, Швейцарії, Норвегії.

Яким може бути життя після бойової травми та реабілітація після поранення читайте у матеріалі Вікторії Андрієвої «Я бачу майбутнє, будую плани, маю мрії».

Джерело матеріала
loader