Китай та Індія шукають альтернативну нафту через санкції проти РФ
Китай та Індія шукають альтернативну нафту через санкції проти РФ

Китай та Індія шукають альтернативну нафту через санкції проти РФ

Китай та Індія шукають альтернативну нафту через санкції проти РФ

США ускладнюють подальші поставки у Росію.

Китайські та індійські нафтопереробні компанії розглядають альтернативних постачальників нафти з Близького Сходу, Африки та Америки через посилення санкцій США проти російських нафтовиробників і танкерного флоту.

Ці обмеження ускладнять поставки російської нафти основним клієнтам країни, повідомляє агентство Reuters із посиланням на аналітиків і трейдерів.

Нові санкції стосуються значної кількості танкерів, які Росія використовувала для доставки нафти до Китаю та Індії після того, як країни "Групи семи" у 2022 році ввели обмеження на торгівлю російською нафтою в Європі. Частина цих суден також займалася транспортуванням нафти з Ірану, що вже перебуває під санкціями.

За даними провідного аналітика компанії Kpler Метта Райта, санкції вплинуть на російський нафтовий експорт, який ризикує суттєво скоротитися. Зокрема, 143 судна з-поміж тих, що потрапили під обмеження, раніше транспортували понад 530 мільйонів барелів сирої нафти, що становить близько 42% від загального морського експорту Росії у 2023 році.

Протягом минулого року близько 300 мільйонів барелів російської нафти було доставлено до Китаю, тоді як значна частина решти експорту спрямовувалася до Індії. Сінгапурський трейдер зазначив, що танкери, які потрапили під санкції, забезпечували постачання приблизно 900 тисяч барелів на добу російської нафти до Китаю за останні 12 місяців.

Водночас імпорт російської нафти до Індії за період із січня до листопада 2024 року зріс на 4,5% у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року й досяг 1,764 мільйона барелів на добу. Це склало 36% від загального обсягу імпорту нафти країною. Китай також збільшив закупівлю російської нафти, включно з поставками через трубопроводи, на 2%, що еквівалентно 2,159 мільйона барелів на добу, або 20% від загального імпорту.

Нагадаємо, за інформацією Yle, Росія заробляє мільярди на експорті нафти через Фінську затоку.

Джерело матеріала
loader