Очікується значне зростання кількості потужних магнітних бур, оскільки навколо Сонця утворилася велетенська корональна діра. Можливі спалахи класу M (R1-R2/незначні–помірні) і незначна ймовірність подій класу X (R3/сильні). Про це повідомляє Центр прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США.
- У понеділок, 13 січня, очікується нормальна магнітосфера, без бур. Проте вже у вівторок, 14 січня, будуть невеликі магнітні хвилювання, які не здатні впливати на самопочуття людей. У середу, 15 січня, магнітосфера прийде до норми, - йдеться в повідомленні.
На Сонці утворилася масивна корональна діра, що охоплює чверть його окружності. Ця темна область працює як космічний "вогнепровід", спрямовуючи потоки сонячного вітру до Землі. За даними NASA, це один із найбільших таких випадків за останні роки, здатний вплинути на GPS та північне сяйво.
Швидкість сонячного вітру перевищує 700 км/с, що майже вдвічі більше від звичайної. За таких умов частинки Сонця досягають Землі за два дні замість звичних трьох-чотирьох. Ультрафіолетові знімки показують діру як величезну темну пляму в атмосфері Сонця.
Look at this wicked Coronal Hole 🔥
Typically the Sun’s magnetic field shoots out and loops back down to the Sun’s surface (corona).
But sometimes it ‘rips open’ like this and the magnetic field lines shoot out into space.
This opening releases mass amounts of charged… pic.twitter.com/pIj4BM0yTv
- У січні на Сонці очікується пік активності - Україну накриють потужні магнітні бурі. Протягом місяця Землю накриють декілька значних магнітних бур, які можуть вплинути на самопочуття людей, чутливих до змін у магнітному полі.
- 4 і 5 січня Україну накрила магнітна буря червоного рівня. Причиною цих бур стали потужні сонячні спалахи.