Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 8 січня 2025 року
Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 8 січня 2025 року

Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 8 січня 2025 року

Курська операція, криза в окупованому Придністров'ї, погрози Трампа щодо анексії Канади, перспективи вступу України до НАТО.

«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.

Телеканали: «FreeДом», «1+1» 

У блоці каналу «Freeдом» екскомандир взводу батальйону «Айдар» Євген Дикий заявив, що через п’ять місяців після вдалого секретного початку Курської операції Збройним Силам України вдалося повторити ефект несподіванки — і росіяни, на подив, знову виявилися до цього не готовими. За інформацією гостя, на північний схід від Суджі є просування вглиб на відстань близько 20 кілометрів.

Аналітик Ради зовнішньої політики «Українська призма» Євген Костогризов розповів про суспільні та політичні процеси в Канаді: ситуація дещо нагадує США за каденції Джо Байдена, коли невдоволення економічною політикою та накопичення соціальних проблем спричинило зростання популярності правих, що, ймовірно, призведе до успіху Консервативної партії на наступних виборах. Сценарій анексії Канади за президенства Дональда Трампа гість назвав малоймовірним: швидше США вдасться щось зробити з Гренландією та Панамським каналом, а от Канада «не пальцем роблена», має свою відносно сильну армію. Ймовірно, погрози щодо поглинання — це спроба Трампа налякати канадський істеблішмент для підписання нових більш вигідних торговельних угод.

Російська політологиня Ольга Курносова прокоментувала наказ російським генералам носити хрести з вигравіруваними на них ініціалами Путіна: сам Путін зовсім не є вірянином, він вірить лише в себе і в гроші, а ще не вірить у життя після смерті, тому хоче жити вічно і вічно багатіти. Загалом у нинішньої російської влади «немає дна», а кількість жахів та явищ, які не вкладаються в голові, «зростає в геометричній прогресії», вважає Курносова.

Депутат молдовського парламенту Оазу Нантой назвав Придністров'я «путінським інструментом для взяття під контроль усієї Молдови», керівництво регіону — «маріонетками», а людей на лівому березі Дністра — «їхніми заручниками». Придністров'я повернулося в Середньовіччя, але звинувачує у своїй енергетичній кризі тільки Україну та Молдову. Молдова, за словами гостя, повинна заощадливо використовувати енергоресурси: «Ми платимо за незалежність грошима, а українці — кров'ю». 

У блоці «1+1» військовий експерт Сергій Грабський застеріг від ейфорії  щодо наступу на Курщині: наші війська там кількісно поступаються росіянам, тому проводити повномасштабний наступ є чистим самогубством. Мова йде про маневрову оборону, яка передбачає деякі атакувальні дії, але розраховувати на глибоке просування не варто.

Російський політтехнолог Ростислав Мурзагулов назвав постановкою зустріч та спілкування російського нациста Мільчакова з лідером чеченського «Ахмату» Алаудіновим: ці двоє ненавидять одне одного, але їх змусили побути в одному кадрі, щоб створити ілюзію зниження напруги між російськими націоналістами та чеченцями. Кремль не вирішує проблеми, а лише створює видимість їхнього вирішення, наголосив Мурзагулов.

Радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк прокоментував заяви Дональда Трампа щодо НАТО та України. Вступ нашої держави залежатиме не від поглядів Трампа, а від підсумків війни: якщо вони будуть «правильні», тобто Росія не закріпиться на своїх досягненнях з 2014 року і буде покарана за агресію, то Кремль жодним чином не зможе впливати на рішення країн Альянсу про приєднання України.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader