Нацрада не проголосувала за штраф НТН за порушення мовного законодавства. Бурмагін вважає, що скасування штрафу порушуватиме закон
Нацрада не проголосувала за штраф НТН за порушення мовного законодавства. Бурмагін вважає, що скасування штрафу порушуватиме закон

Нацрада не проголосувала за штраф НТН за порушення мовного законодавства. Бурмагін вважає, що скасування штрафу порушуватиме закон

Олександр Бурмагін каже, що він проти того, щоб регулятор «одних гладив, а інших бив в однаковій ситуації».

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення не проголосувала за штраф каналу НТН за порушення мовного законодавства. Розгляд питання перенесли на наступне засідання. Таке рішення було ухвалене на засіданні 9 січня.

Нацрада провела планову перевірку і виявила, що на каналі НТН вийшла одна із серій телевізійного серіалу недержавною англійською мовою. Серія тривала 41 хвилину. За порушення мовного законодавства передбачений штраф у розмірі 10% від ліцензійного збору — це 454 тисячі гривень

Денис Васянович, керівник відділу дистрибуції Inter Media Group, сказав, що сталась незумисна «прикра помилка»: «Це сталось через постійні блекаути і техніка не справляється з тим, як нам зараз доводиться працювати. Ця серія була відтворена державною мовою через якийсь час. Ми не можемо вносити зміни в плейаут, коли вже пішло відтворення».

Член наглядової ради медіагрупи Сергій Созановський звернув увагу на те, що є «буква, а є дух закону», і просив членів регулятора врахувати, що порушення сталось не зумисно і вплинути на нього  компанія не могла: «Вартість  підтримки цього сервісу в півтора раза перевищує суму штрафу. У Нацради є право, а не обов’язок накласти штраф. А це великі гроші, які даються нам дуже тяжко. Просимо прийняти до уваги».

«У законі немає можливостей не застосовувати заходи реагування. І такий підхід, щоб не надавати привілеїв», — сказав Олександр Бурмагін.

Юристка каналу НТН Ольга Мусійко акцентувала на відсутності прямого умислу порушення: «Хіба відбулось суспільно небезпечне діяння? Показ відбувся англійською мовою. Це не мова країни агресії. Не відбулось порушення національних інтересів. Якщо Нацрада розглядає кожну справу індивідуально, у нас немає прецедентного права».

Заступник голови Олег Черниш запропонував визнати порушення, але виключити пункт про штраф.

Однак Олександр Бурмагін виступив проти цього: «Я проти категорично того, коли регулятор одних гладить, а інших б’є в однаковій ситуації. Це суб’єктивний підхід застосування закону залежно від того, який суб’єкт у проєкті рішення. Я вважаю, це буде порушенням закону про медіа. Якщо ми так творчо будемо діяти, то в закон про медіа внесуть зміни й уріжуть повноваження».

У відповідь Олег Черниш казав, що Нацрада існує для того, щоб закон не був силовою структурою, а члени Нацради могли розібрались і творчо підходили до застосування норм закону.

Перший заступник голови Валентин Коваль запропонував перенести розгляд цього питання і підготувати два варіанти рішення: зі штрафом і без.

Зрештою члени Нацради проголосували за проєкт рішення зі штрафом, він набрав лише один голос Олександра Бурмагіна. Олег Черниш був проти, решта утрималось. Тому розгляд цього питання з кількома варіантами проєкту рішень вирішили перенести на наступне засідання.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader