Угорщина може звільнити місце Україні в ЄС, вступивши в СНД чи ОДКБ - МЗС
Угорщина може звільнити місце Україні в ЄС, вступивши в СНД чи ОДКБ - МЗС

Угорщина може звільнити місце Україні в ЄС, вступивши в СНД чи ОДКБ - МЗС

В МЗС різко відповіли представникам Угорщини на невдоволення щодо припинення транзиту російського газу через Україну.

Головне:

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто звинуватив Україну в тому, що вона нібито поставила Європейський Союз у скрутне економічне становище, припинивши транзит російського газу.

В МЗС України відреагували на цю заяву, назвавши її маніпулятивною. У відомстві зазначили, що Європейська Комісія чітко заявила, що ніякого негативного впливу на енергетичну безпеку країн ЄС завчасно анонсоване рішення України не мало.

"Єдиною причиною проблем на енергетичному ринку Європи завжди була Росія. Протягом десятиліть Кремль використовував енергію як зброю, шантажуючи європейські уряди та підриваючи енергетичну безпеку. З початком повномасштабної агресії проти України Росія стала екзистенційною загрозою для стабільності та миру на європейському континенті. Як наслідок, ера залежності Європи від російських енергоносіїв добігає кінця", - йдеться у повідомленні.

Угорщина може звільнити місце Україні в ЄС, вступивши в СНД чи ОДКБ - МЗС
Газопроводи з Росії до Європи / Інфографіка: Главред

За даними Міністерства закордонних справ України, усі європейські країни окрім двох впоралися із завданням забезпечити свою економіку та населення альтернативними енергоносіями з США та Близького сходу.

Натомість Угорщина та Словаччина намагаються перекласти свої проблеми "з хворої голови на здорову" та зберегти залежність від країни-агресорки Росії, чим вони фактично перешкоджають доступу на європейський ринок енергоресурсів від США та інших партнерів.

"Якщо для угорської сторони в пріоритеті посилення Росії, а не ЄС і США, то слід відверто це визнати. Україна буде готова зайняти вільне місце в ЄС і НАТО, якщо Угорщина вирішить звільнити його на користь членства в СНД чи ОДКБ. Якщо ж Угорщина дійсно хоче допомогти припинити війну, варто почати з того, щоб не руйнувати єдність в ЄС, і натомість зміцнювати енергетичну безпеку та незалежність власної країни та громадян разом із рештою Європи та США", - підсумували у відомстві.

Припинення Україною транзиту газу РФ - що відомо

Нагадаємо, Главред писав, що з 1 січня Україна офіційно зупинила транзит російського природного газу через свою територію до країн Європейського Союзу та Молдови.

Згодом стало відомо, що у Словаччині не хочуть з цим примиритися, тому вдаються до образ і погроз. Наприклад, 7 січня у Брюсселі мала відбутися зустріч між представниками України, Словаччини та ЄС. Втім, за кілька годин до її початку Фіцо заявив, що Київ, буцімто, вийшов з обговорень.

Напередодні також прем'єр Віктор Орбан заявив, що Угорщина веде переговори з Росією та Україною щодо збереження поставок російського газу через територію України, незважаючи на те, що імпорт газу з РФ наразі здійснюється через трубопровід "Турецький потік".

Інші новини:

Що таке МЗС України?

Міністерство закордонних справ України (МЗС України) — центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України. МЗС України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики у сфері зовнішніх відносин України, пише Вікіпедія.

Джерело матеріала
loader