До Програми медгарантій увійшли психіатрична допомога і дослідження ПЕТ-КТ
До Програми медгарантій увійшли психіатрична допомога і дослідження ПЕТ-КТ

До Програми медгарантій увійшли психіатрична допомога і дослідження ПЕТ-КТ

У 2025 році до Програми медгарантій увійшла психіатрична допомога мультидисциплінарними бригадами, дослідження ПЕТ-КТ і меддопомога медзакладами МОЗ та НАМН.

Про це в телеефірі сказала голова НСЗУ Наталія Гусак, передає Укрінформ.

"Ми маємо розширення в напрямку ментального здоровʼя, вперше закупимо у 2025 році послуги з психіатричної допомоги мультидисциплінарними командами в центрах ментального здоровʼя, які зʼявляться в кластерних і надкластерних закладах охорони здоровʼя. Ми також закупимо вперше ПЕТ-КТ-діагностику, яка необхідна для окремих онкологічних захворювань і є дуже дороговартісною. Також вперше будемо закуповувати послуги в таких закладах охорони здоровʼя МОЗ, НАМН, які у 2025 році увійдуть в єдиний медичний простір", - сказала Гусак.

Водночас, за її словами, зберігається базовий обсяг медичної допомоги - первинна, екстрена, спеціалізована меддопомога, така як лікування інсультів, інфарктів, онкологічних захворювань, допомога при пологах, паліативна допомога, реабілітація тощо.

Гусак також наголосила на важливості обізнаності українців про те, що держава виділяє і сплачує кошти за лікування. За її словами, важливу роль у цьому відіграє саме лікар первинної ланки, з яким необхідно укласти декларацію і який у разі необхідності перенаправить пацієнта до вузького спеціаліста, на додаткові обстеження тощо саме за Програмою медгарантій.

"Реформа розпочиналася саме з сімейної медицини. Ми всі уклали декларації (з лікарем первинки - ред.), а хто ще не уклав, закликаю зробити це. Сімейний лікар має розуміти, куди він перенаправляє пацієнта, виписуючи або електронне направлення, якщо ми говоримо про медичні послуги, або електронний рецепт, якщо ми говоримо про програму "Доступні ліки". При таких критичних станах, як інсульт, інфаркт або різні травми, коли ви викликаєте швидку, ви маєте розуміти, що за це заплатила держава. І коли швидка привозить вас з критичним станом до лікарні, то все, що необхідно для надання допомоги, надається безоплатно", - наголосила Гусак

Це, за її словами, і цілодобова діагностика, і необхідні витратні матеріали та окремі медичні вироби, і консультації фахівців.

Вона нагадала, що за телефоном 16-77 можна дізнатися про безоплатні послуги, а також в яких лікарнях їх можна отримати.

Як повідомлялося, у 2025 році на Програму медгарантій виділено 175 млрд грн, що на 16 млрд грн більше, ніж у 2024 році. ПМГ почала діяти з 1 січня 2025 року.

Теги за темою
Україна Медицина
Джерело матеріала
loader
loader