Чули про "Де ти з’їси цю чашу жиру": як ця та інші дивні фрази допомагають вчити українську
Чули про "Де ти з’їси цю чашу жиру": як ця та інші дивні фрази допомагають вчити українську

Чули про "Де ти з’їси цю чашу жиру": як ця та інші дивні фрази допомагають вчити українську

Підготовка до НМТ та вивчення української мови, тими, хто відмовився від російської, вимагає знання багатьох правил. Щоб спростити їх запам'ятовування філологи створили мнемонічні фрази. Про деякі з них розповість 24 Канал, посилаючись на тікток @vero_veronik_a.

Що вивчиш за допомогою Де Ти З’їСи Цю ЧаШу ЖиРу

Щоб вчитися легко і цікаво, філологи придумали мнемонічні фрази, що допомагають запам'ятовувати правили мови назавжди. Такі фрази є у багатьох мовах, а українські звучать кумедно, тому і запам'ятовуються легко.

Що таке мнемо́ніка Це мистецтво запам'ятовування (мнемотехніка) – сукупність прийомів та способів, що полегшують запам'ятовування і збільшують обсяг пам'яті шляхом утворення штучних асоціацій.

Розглянемо важливе правило української мови – як писати та вимовляти слова іншомовного походження в українській мові – через чи . Його ще називають – "правилом дев'ятки", а вивчають за допомогою фрази Де Ти З’їСи Цю ЧаШу ЖиРу. У ній є весь перелік приголосних, після яких слід вжити голосну -И.

А саме правило звучить так: після приголосних цієї фрази – Д, Т, З, С, Ц, Ч, Ш, Ж, Р – пишемо голосну И в іншомовних словах – дИрект, дИректор, капучИно, чИзбургер, режИм, чИзкейк, дИнамо, режИсер, таксИст.

Однак існують АЛЕ!

  • Але, коли в словах після цих літер, наступна літера голосна, то тоді буде літера І – дІадема, ажІотаж, чІабата, станцІя.
  • Але, коли слова мають відкритий склад – колібрІ, таксІ.
  • Але, це стосується і перекладу власних назв, після літер Д, Т, З, С, Р – Дідро, Грімм, Міссісіпі.

Що дає нам мнемонічна фраза: дивіться відео

Запам'ятайте цю мнемонічну фразу і ніколи не помилитеся!

Теги за темою
Освіта
Джерело матеріала
loader