/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F7aedeea2f857b4b378acbcdda1118636.jpg)
Режисер Троїцький: Свідома частина Заходу вже відчула, що Україна та ЗСУ - єдиний захист для них
Таке переконання в інтерв’ю Укрінформу висловив український режисер, драматург, засновник і художній керівник гуртів «ДахаБраха», Dakh Daughters, «ЦеШо» та проєкту NOVAOPERA, президент ГО «ГогольFest» Влад Троїцький.
«Певний час (на початку повномасштабного вторгнення) роль жертви справді спрацьовувала. Проте зараз ставлення до нас, як до жертви, трансформується, тому що в певної свідомої частини західного суспільства вже є відчуття, що Україна – це останній оплот свободи й демократії, де є цінності. Ми їх відроджуємо, додаємо змісту. Зрозуміло, що несвідомою частиною можна маніпулювати та казати, що українці «понаїхали» або «навіщо давати їм гроші, все одно вони програють». Такі люди неспроможні думати на крок уперед, адже якщо, не дай Боже, окупують усю Україну, по-перше, буде шалена хвиля біженців, а по-друге – тотальна мобілізація в російську армію тих, хто зостався. А такій армії буде потрібно «продовження банкету» – країни Балтії, Польща, а «п’ятих колон» там предостатньо. Прикро, але «Четвертий рейх» існує», - наголосив він.
За словами Троїцького, на жаль, європейці дуже повільні, але вони розуміють, що «ми їм даємо час, тому що в конвенційній війні майже жодна країна Європи неспроможна виграти. Єдиний захист для них – це Україна, ЗСУ зі своїми новітніми технологіями, креативністю. Тобто, ми набуваємо функцій героя».
Режисер розповів, що наприкінці червня він ініціював старт масштабного руху «AntIDote», мета якого за допомогою мистецтва зробити суспільству «щеплення» проти маніпуляцій та дезінформації, навчити культури діалогу та об’єднати штучно роз’єднані групи українців навколо сучасного українського міфу.
«У поняття «я – українець» необхідно вкладати міф про сучасну Україну, щоб єднатися навколо нього, навколо нашої місії», - підкреслив Троїцький.
Він наголосив, що також дуже важливим напрямом є робота з дітьми та підлітками, щоб вони відчували свою належність до українства, але в жодному разі не можна цього робити, як росіяни, які знімають безліч пропагандистських фільмів, просто завалюють ними телебачення – а це майже не спрацьовує.
«Нам треба створювати привабливі програми, щоб молодь відчула гордість, розуміла чому, коли говорять «я – українець» – це круто. Бо я – частина героїчного народу. І цього можна досягти через масу міфотворних речей – знову ж таки кіно, концерти, вистави, книжки. Тут важливо залучення Міністерства освіти України, щоб це транслювали через освітню програму, через школу, університети», - зазначив Троїцький в інтерв’ю Укрінформу.
Як повідомляв Укрінформ, міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький та міністр культури Італійської Республіки Алессандро Джулі у Римі під час Міжнародної конференції з питань відновлення України відкрили виставкові проєкти у межах культурної програми на URC2025.
