В Україні підтвердежено 13 випадків метапневмовірусу – Голубовська розповіла деталі хвороби
В Україні підтвердежено 13 випадків метапневмовірусу – Голубовська розповіла деталі хвороби

В Україні підтвердежено 13 випадків метапневмовірусу – Голубовська розповіла деталі хвороби

З початку сезону в Україні зареєстровано 13 випадків метапневмовірусу (HMPV), спалах якого зафіксовано у Китаї. Про це заявила завкафедрою інфекційних хвороб у Національному медичному університеті ім. Богомольця, заслужений лікар України Ольга Голубовська.

За її даними, HMPV може спричиняти захворювання верхніх і нижніх дихальних шляхів у людей будь-якого віку. Особливо під загрозою маленькі діти, люди похилого віку та люди з ослабленою імунною системою. Виявлений у 2001 році HMPV належить до родини Pneumoviridae разом із респіраторно-синцитіальним вірусом (RSV).

- Антитіла класу IgG проти HMPV виявляють у 100% осіб із повторним зараженням, у дітей до 10 років серопозитивність складає майже 100%... Зараження відбувається крапельним шляхом, епізоди можуть повторюватись протягом життя, - пояснила лікар.

Голубовська додала, що частіше всього захворювання є легким (нежить, кашель), але може бути і тяжка форма із розвитком фульмінантної (та, що швидко прогресує) дихальної недостатності. Останній варіант раніше спостерігався у пацієнтів з ослабленим імунітетом, після трансплантації легенів тощо.

Орієнтовний інкубаційний період - від 3 до 6 днів, а середня тривалість захворювання може змінюватися залежно від тяжкості, в середньому 7-10 днів. HMPV найбільш активний в помірному кліматі протягом пізньої зими та навесні.

Що робити у випадку захворювання

Голубовська наголосила, що фактор часу - вирішальний для тактики ведення хворих. Важливо контролювати свій стан і вимірювати правильно  сатурацію крові пульсоксиметром. Також треба слідкувати за здоровʼям, своєчасно діагностувати патологію (наприклад, синдром інсулінорезистентності, патологію щитоподібної залози), приймати вітаміни, особливо Д (за призначенням лікаря), в багатьох є його недостатність або дефіцит, а він, у т.ч. є гормоном імунної системи.

  • 5 січня стало відомо, що Китай охопив спалах метапневмовірусу - може бути небезпечнішим, ніж COVID-19
  • 14 жовтня 2024 року Всесвітня організація охорони здоров'я дозволила використати вакцину компанії Bavarian Nordic для щеплення підлітків від мавпової віспи.
Джерело матеріала
loader
loader