Лауреатка Пулітцерівської премії та карикатуристка The Washington Post Анн Телнез оголосила про відставку після того, як видання відмовилося публікувати її сатиричну карикатуру.
Про це пише The Guardian.
Малюнок зображував власника газети Джеффа Безоса разом з іншими медіа- та технологічними магнатами, які схиляються перед Дональдом Трампом.
«Упродовж усієї моєї кар'єри я мала редакційний зворотний зв'язок і продуктивні дискусії – іноді з розбіжностями – щодо карикатур, які я пропонувала до публікації. Але за весь цей час жодна з них не була відхилена через те, на кого чи на що я спрямовувала свій пензель», – написала Телнез у своєму пості на платформі Substack, пояснивши своє рішення залишити посаду.
У заяві, опублікованій New York Times, редактор розділу думок Washington Post Девід Шіплі захистив рішення газети не публікувати карикатуру Телнез, сказавши, що він не погоджується з її «інтерпретацією подій» і що «упередженість полягала лише в уникненні повторень».
«Не кожне редакційне рішення є відображенням зловмисних мотивів», – зазначив Шіплі, додавши, що він обговорював це питання з Телнез і попросив її переглянути своє рішення піти з посади.
«Моє рішення ґрунтувалося на тому, що ми вже опублікували колонку на ту ж тему, що і карикатура, і вже запланували ще одну колонку – цього разу сатиричну – до публікації», — додав Шіплі.
Пост Телнез у Substack включав чорновий ескіз її карикатури. Окрім Безоса, який заснував Amazon і купив The Washington Post, на малюнку були зображені засновник Meta Марк Цукерберг, власник Los Angeles Times Патрік Сун-Шіонг і талісман компанії Walt Disney Co – Міккі Маус.
«Карикатура ... критикує мільярдерів – керівників технологічних і медіакомпаній, які намагаються завоювати прихильність Трампа», – сказала Телнез.
«Хоча редакторам сторінок думок не рідко трапляється заперечувати проти візуальних метафор у карикатурах, якщо вони здаються нечіткими або не передають задуману карикатуристом ідею, у випадку цієї карикатури такої критики не було. Щоб було зрозуміло, були випадки, коли ескізи відхиляли або просили про зміни, але ніколи через точку зору, закладену в коментарі карикатури. Це змінює правила гри... і є небезпечним для вільної преси», — додала Анн Телнез.
Телнез отримала престижну Пулітцерівську премію за ілюстровані репортажі та коментарі у 2001 році – під час роботи в LA Times Syndicate – і була фіналісткою у тій же категорії для Washington Post у 2022 році. Вона також отримала нагороду Reuben Award Національного товариства карикатуристів у 2017 році, ставши першою жінкою, яка виграла як цю премію, так і Пулітцер.
Фото: АР, Ann Telnaes.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.