З січня понад 40 тисяч справ, які не були розглянуті через затримки у роботі МСЕК, передали новим експертним командам лікарів. Очікується, що ці справи будуть розглянуті протягом першого кварталу 2025 року. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмігаль.
Йдеться про пацієнтів, яким необхідно було оцінити працездатність чи встановити інвалідність. Через затримки у роботі МСЕК вони не отримували своєчасної допомоги. За словами Шмигаля, наразі у 291 медичній установі охорони здоров'я працює понад 1476 експертних команд лікарів. До їх складу увійшли понад 5 тисяч медиків.
– Реформа МСЕК – це не лише зміна застарілої системи, а й початок масштабного процесу трансформації державної підтримки, яка має допомогти людині повернутися до максимально можливого активного та повноцінного життя в суспільстві, – каже Шмігаль.
Наразі всі дані про пацієнтів фіксуються в електронній системі, де вже оцифровано понад 30 тисяч справ. Процес оцінки рівня працездатності може відбуватися у чотирьох формах: очній, заочній, дистанційній або проводитись за місцем знаходження пацієнта, зазначив прем'єр.
- 29 жовтня у МОЗ заявили, що голови медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не обійматимуть посади в оновленій системі лікарських комісій. Інших лікарів – допустять до роботи у медустановах з наступного року, але для них буде проведено спеціальний добір.
- 26 листопада у МОЗ повідомили, що замість ліквідованих медико-соціальних експертиз в Україні з 1 січня працюватимуть експертні комісії на базі понад 300 багатопрофільних комісій. Їхній склад буде формуватися індивідуально для кожного пацієнта.