Встановлено одного з вбивць бучанки Ірини Фількиної, жінки з «червоним манікюром» – наказ віддав російський командир. Про це повідомляється на сторінці Бучанської міської ради у Фейсбуці.
Слідче управління Нацполіції України встановило особу військового РФ, причетного до вбивства Ірини Фількиної у Бучі. Підозрюваним є Артьом Тарєєв, 1995 року народження, який у складі 234-го десантно-штурмового полку 76-ї дивізії ПДВ РФ прибув до Бучі.
За даними слідства, 5 березня 2022 року Тараєв віддав наказ стріляти по всіх цивільних особах, які з’являться у районі перехрестя вулиць Яблунської та Водопровідної, що у Бучі.
Того ж дня близько 11:15 Ірина Фількіна, яка їхала на велосипеді, була розстріляна російськими військовими – у неї випустили щонайменше 15 куль з автоматичної зброї та БМД-2.
Загалом, за даними слідства, на вулиці Яблунській з 3 по 9 березня за наказом Тареєва було вбито 13 мирних жителів.
Фото руки з яскравим червоним манікюром фотографа Reuters Зохри Бенсемра, розлетілося світом. Фількіна стала однією з найвідоміших жертв окупантів у Бучі, а фото її руки — символом страшних звірств російських військових і їхніх злочинів проти українців.
Встановлення особи підозрюваного – це важливий крок у розслідуванні воєнних злочинів на території України. Усі причетні до вбивств мирного населення мають постати перед міжнародним правосуддям.
«Вот Так» - проєкт інтернет-ресурсу Белсат, польського телеканалу, орієнтованого на Білорусь, - знайшов одразу три особистих сторінки Артема Тареєва, які він вів у різні роки, проте зараз усі вони занедбані. Відомо, що окупант народився в хуторі Груцинов Кам'янського району Ростовської області, проте в профілях як місце народження він зазвичай вказує місто Кам'янськ-Шахтинський.
Зважаючи на публікації, Тарєєв ще з юності захоплювався стрілецькою зброєю і мріяв, за його власними словами, служити в десанті. Схоже, він закінчив Рязанське вище училище ВДВ, де отримав звання лейтенанта. На одній з фотографій Тарєєв зображений у військовій формі з шевроном «Військова розвідка». Також на одній з його сторінок як місце проживання якраз вказано Рязанську область. Загарбник продовжує нею користуватися: востаннє він був у мережі 27 грудня, проте зараз сторінка закрита від сторонніх.
«Вот Так» знайшов кілька його фотографій, знятих 2013 року в Севастополі, ще до анексії Криму, а також зміг встановити особу сестри Тарєєва - Олени Севостьянової, та її чоловіка Артема Севостьянова, який так само, як і Артем Тарєєв, служив у ВДВ.
Про загибель Ірини Фількіної стало відомо у квітні 2022 року, коли фотографію її руки опублікувало агентство Reuters. 52-річну жінку впізнала візажистка Анастасія Субачева, яка давала Фількіній уроки макіяжу. Субачева розповіла про це у соцмережах, а також у газеті The New York Times. Пізніше смерть Фількіної підтвердила одна з її дочок - Ольга Щирук. За її словами, відео з тілом убитої матері вона побачила в день її народження - 1 квітня.
Нагадаємо, репортери та фотографи The New York Times провели у Бучі 2022 року близько тижня, записавши свідчення очевидців звірств росіян. Наклавши відзнятий матеріал на карту місцевості, вони склали карту вбивств мирних жителів. «Буча – це краєвид жаху. Коли російський наступ на Київ зупинився, місто захлеснула кампанія терору та помсти щодо мирних жителів», - йдеться у матеріалі.
Тоді журналістам вдалося задокументувати тіла майже трьох десятків людей у місцях їхньої загибелі – у будинках, лісі, підпалених на порожній автостоянці.
З 360 тіл, одразу знайдених у Бучі та околицях, понад 250 людей було вбито кулями або осколками, повідомив голова Бучанської окружної прокуратури Руслан Кравченко. Багато людей померло від голоду, холоду, через відсутність ліків і лікарів. Нині відомі імена понад 700 вбитих і закатованих людей, але це не остаточна цифра.
Росіяни вбивали безрозсудно, часом – із відвертим садизмом, частково – з помсти, зазначають журналісти. За словами очевидців тих страшних подій, будь-які успіхи українських військових спричиняли шквал терору проти мирних жителів.
Протягом тільки 2022 року правоохоронцям вдалося ідентифікувати понад 90 російських військових, які чинили воєнні злочини, але розкриття їхніх імен продовжується. Світ облетіли сотні задокументованих свідчень катувань, зґвалтувань, мародерства та вбивств мирних жителів. Російська влада донині заперечує всі звинувачення і переслідує тих, хто ділиться свідченнями військових злочинів.