Росія готує розгортання ракет з ядерними боєголовками, які б’ють на відстань від 500 до 5500 км
Росія готує розгортання ракет з ядерними боєголовками, які б’ють на відстань від 500 до 5500 км

Росія готує розгортання ракет з ядерними боєголовками, які б’ють на відстань від 500 до 5500 км

Очільник зовнішньополітичного відомства РФ похвалився випробуванням в бойових умовах такої балістичної ракети, маючи на увазі удар "Орешніком" по Дніпру.

Росія скасує мораторій на розгортання ракет середньої та меншої дальності (РСМД) з ядерними боєголовками.

Про це в неділю, 29 грудня, заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров в інтерв'ю російському державному інформаційному агентству РІА "Новости".

“Наш мораторій на розміщення РСМД вже практично нежиттєздатний, і від нього доведеться відмовлятися", - сказав він.

Таку позицію Москви очільник російського зовнішньополітичного відомства аргументував тим, що США, за його твердженням, "проігнорували застереження з боку Росії та Китаю та на практиці перейшли до розгортання озброєнь зазначеного класу у різних регіонах світу”.

Раніше США заявили, що почнуть розміщувати ракети далекого радіусу дії в Німеччині з 2026 року в рамках підготовки до довгострокового розгортання, яке включатиме SM-6, крилаті ракети “Томагавк” і гіперзвукову зброю, що розробляється. При цьому повідомлялося, що ракети будуть розгорнуті не в ядерному виконанні.

"Рішучість у реалізації компенсаційних заходів", за словами Лаврова, Москва продемонструвала, провівши "випробування в бойових умовах" балістичної ракети середньої дальності "Орешнік", якою російська армія завдала удару по українському місту Дніпро наприкінці листопада.

Ракети середньої та меншої дальності – це балістичні та крилаті ракети наземного базування, здатні долати відстань від 500 до 5500 кілометрів. 

Взаємне розгортання подібних ракет повторить ситуацію одного з найгостріших епізодів Холодної війни, коли в Німеччині було розміщено американські ракети "Першинг" у відповідь на загрозу розміщення радянських ракет "Піонер".

Тоді країни Заходу запропонували Радянському Союзу переговори про знищення такого типу ракет.

Джерело матеріала
loader
loader