
Демонтували Москву та Мінськ: з алеї біля "Батьківщини-Матері" прибрали назви міст-героїв
У музеї назвали демонтаж "важливим і символічним кроком" і нагадали, що звання "місто-герой" пов'язане з радянським міфом про "Велику Вітчизняну війну".
Національний музей історії України у Другій світовій війні зняв назви міст і зображення радянської медалі "Золота Зірка" на Алеї міст-героїв біля скульптури "Батьківщина-Мати" у Києві, повідомила 27 грудня пресслужба музею.
У повідомленні йдеться, що співробітники музею почали обстеження бронзових рельєфів на Алеї міст-героїв. На основі дослідження спеціалісти Національного науково-дослідного реставраційного центру України сформували "Паспорт обстеження стану збереженості бронзових накладних елементів медалей "Золота Зірка" і текстових написів" і аргументували необхідність демонтажу та реставрації.
В музеї зазначили, що демонтаж є "надзвичайно важливим і символічним кроком".
"Разом з реновацією музейного простору, відбулося і переосмислення одного з основоположних пропагандистських міфів радянського тоталітарного режиму", — заявили в музеї.
У пресслужбі закладу пояснили, що термін "місто-герой" у Радянському Союзі вигадали 1965 року. Першими це звання отримали російські тодішній Ленінград (нині Санкт-Петербург), Сталінград (тепер Волгоград), Москва, українські Київ, Одеса і Севастополь, а також Брестська фортеця. Згодом звання міста-героя присвоїли Керчі, Новоросійську, Мінську, Тулі, Мурманську та Смоленську.
У музеї зазначили, що чітких критеріїв для визначення, яке місто називати "містом-героєм", ніколи не було.
"Відзначення міст мали хаотичний характер і використовувалися суто з ідеологічною метою — імплементацією міфу про "Велику Вітчизняну війну", — пишуть фахівці музею.
Нагадаємо, 22 листопада заступниця голови КМДА Ганна Старостенко повідомляла, що на Хрещатику знесуть радянську зірку з будинку, в якому живе Вєрка Сердючка. Загалом за рішенням Київської міської ради в столиці демонтують 47 об'єктів, пов'язаних з радянською та російською пропагандою.
Під час масованого російського обстрілу України 20 грудня балістичними ракетами було пошкоджено костел Святого Миколая у Києві. В Telegram-каналі Київської військової міської адміністрації публікували фото пошкодженого фасаду та розбитих вітражів.

Масований обстріл України, візит Зеленського до ПАР. Головне за 24 квітня

Двоє жінок постраждали внаслідок ворожого обстрілу села на Харківщині

У Сумській громаді 25 квітня оголосили Днем жалоби за жертвами російської атаки на Київ

Кремль готує нову хвилю вивезення з Донеччини ще 50 тисяч українських дітей

У частині областей оголосили штормове попередження: де і коли будуть грози
