Ганна Старостенко
  • Дата народження
    13 травня 1978
  • Країна
    Україна
  • Соцмережі
Ганна Старостенко
1065

Ганна Старостенко

Старостенко Ганна Вікторівна: заступник мера Києва і депутат Київради від УДАРу

Ганна Старостенко - Фото 1

Старостенко Ганна Вікторівна — чиновниця, яку звинувачували у незаконному суміщенні двох посад, лобізмі забудовників, сприянні рейдерам, бездіяльності у захисті пам'яток архітектури та спробах відмазати своїх корумпованих підлеглих.

  1. Біографія
  2. Освіта
  3. Сім’я
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Декларація
  7. Посилання

Біографія

Ганна Вікторівна Старостенко народилася 13 травня 1978 року у селищі Варва Чернігівської області.

Освіта

У 1995 році Анна закінчила гуманітарний ліцей при КНУ імені Шевченка та вступила до Інституту міжнародних відносин.

У 2000 році Старостенко отримала диплом з міжнародних відносин, перекладача німецької мови і вступила до аспірантури рідного вишу. Паралельно (2001-2004) з написанням дисертації вона навчалась у Європейському університеті Віадріна німецького міста Франкфурт-на-Одері, де отримала диплом культуролога.

Старостенко стажувалася в українському посольстві у Німеччині та німецькому парламенті. У 2004 році Старостенко захистила дисертацію з політології.

Сім’я

Анна одружена із Дмитром Мельником. Він на платній основі працює помічником нардепа IX скликання Верховної Ради Марії Іонової з фракції «Євросолідарность». У подружжя двоє дітей: Іванна та Матвій. 

Ганна Старостенко - Фото 2

Кар'єра

Після закінчення університету Старостенко деякий час працювала менеджером у компанії «Північна Інвестиційна Група». У 2005 році Ганна очолила благодійний фонд братів Кличків. У початку 2013 року стала помічницею нардепа VII скликання парламенту Віталія Кличка. Свої обов'язки вона виконувала на платній основі.

Після перемоги на мерських виборах 2014 року Кличко у вересні зробив Ганну одним зі своїх заступників у КМДА. В її сферу входили гуманітарні питання. Влітку 2017 року Старостенко пішла в декрет. На початку 2021 року повернулася до виконання обов'язків заступника мера. Після виходу з декрету на Ганну покладені питання, які стосуються охорони здоров'я.

Ганна Старостенко - Фото 3

Ганна двічі безуспішно балотувалася до Верховної Ради. У 2012 році вона займала непрохідне 76-е місце в списку УДАРу.

На позачергових парламентських виборах-2019 року Старостенко була кандидатом від партії «Європейська Солідарність» на 213-му мажоритарному окрузі (частина Деснянського району міста Києва). За розміром виборчого фонду Ганна опинилась серед топ-10 кандидатів-мажоритарників. Її виборчий фонд склав 3,66 мільйона.

На виборах за Старостенко проголосувало 14 333 або 18,17% виборців. З цим результатом вона зайняла друге місце, поступившись «слузі народу» Артему Дубнову (36,26% або 28 606 виборців).

Краще у Ганни були справи з виборами до Київради, куди вона обиралася чотири рази. У 2008 та 2014 роках — від УДАРу, у 2015 — від БПП. У 2020 році Старостенко знову балотувалася від політсили Віталія Кличка. На виборах 25 жовтня у загальному міському списку вона йшла під 25-м номером. На 3-му окрузі (Деснянський район) Анна значилася під першим номером.

Ганна Старостенко - Фото 4

На окрузі за Старостенко віддали свої голоси 5867 виборців (перше місце по округу). У новому скликанні Київради вона стала секретарем фракції УДАР і членом постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики та запобігання корупції.

Ганна Старостенко — член Наглядової ради благодійного фонду «Майбутній Київ» і входить у правління благодійного фонду братів Кличків.

Компромат

ЗМІ звинувачували чиновницю КМДА у тому, що вона дозволяє руйнуватися одному з корпусів Національного музею декоративного мистецтва — пам'ятнику архітектури XVIII століття, який знаходиться у Києво-Печерській лаврі.

У лютому 2017 року НАБУ звернулося до мера Кличко з вимогою перевірити наявність конфлікту інтересів у шести депутатів Київради, серед яких була і Старостенко.

Ганна одночасно обіймала посаду заступника мера з гуманітарних питань і очолювала у VIII скликанні Київради постійну комісію з питань освіти, науки, сім'ї та спорту. Відповідно до закону «Про місцеве самоврядування», меру, його заступникам та секретарю міськради заборонено бути членами постійних комісій міськради.

У квітні Ганна активно виступала за те, щоб місто розірвало договір оренди з ДЮСШ з вітрильного спорту, яка розташовується у затоці «Собаче гирло» на Оболоні. Депутати Київради з «Самопомочі» та «Свободи» порахували, що чиновниця таким чином сприяє рейдерському захопленню нерухомості.

Ганна Старостенко - Фото 5

У грудні столичні жителі скаржилися на Старостенко міському голові Кличко. У своєму зверненні кияни звинуватили чиновницю у лобізмі інтересів забудовників та перешкоджанні ініціативи містян — повернути сад на вулиці Пушкінській у власність громади. З цієї причини жителі кварталу на Пушкінській вимагали звільнити чиновницю з КМДА.

У тому ж році журналісти громадського руху «Чесно» підрахували, що Ганна не брала участь у 51% голосувань Київради і прогулювала засідання комісії.

Також «Чесно» критикували чиновницю і депутата за те, що вона утрималася при голосуванні за створення музею на Поштовій площі, де знайшли залишки вулиць часів Київської Русі.

За словами активістів, у разі прийняття поправок, серед авторів яких була й Ганна Старостенко, площа залишиться «інвестору», а повноцінного музею на ній напевно не буде, тому що ці зміни унеможливлять розірвання договору із забудовником.

Ганна Старостенко - Фото 6

На початку 2020 року столичні активісти заявили, що Ганна Старостенко намагається розвалити кримінальну справу проти однієї зі своїх підлеглих. Керівника Управління освіти Деснянського району Тамару Постолюк звинувачували у зловживанні службовим становищем, що заподіяло збитків на більш ніж 200 тисяч гривень.

За словами Сергія Косенка з громадської організації «Надзвичайна комісія по боротьбі з корупцією і саботажем», Постолюк та її «кришу» для розвалу справи найняли у якості адвоката колишнього прокурора епохи Пшонки Олега Хряпу.

«Зазвичай, щоб розвалити у суді кримінальну справу за 364-ю статтею КК беруть від 15 до 25 тисяч зелених. Знаючі люди кажуть, що для нинішнього захисника Постолюк це не гроші», — писав Косенко в фейсбук. Також він зазначав, що другий адвокат районної чиновниці взагалі не має адвокатської ліцензії.

Ганна Старостенко - Фото 7

Декларація

У квітні 2020 року Ганна Старостенко опублікувала електронну декларацію про свої доходи за 2019 рік.

Заступник мера і депутат Київради володіє тільки однією столичною квартирою (58 кв.м.). Восени 2017 року чиновниця придбала новеньку автівку Volvo XC60. Машина обійшлася їй у 1,3 мільйона гривень.

За 2019 рік Старостенко отримала 10 тисяч соцдопомоги при народженні дитини та 420 тисяч взяла в кредит. Зарплата її чоловіка у Верховній Раді склала 182 тисячі. Грошові активи (банківські рахунки та готівкові кошти) депутат Київради в декларації не відобразила.

Посилання

Facebook

Facebook

Згадки про персону